Evolveo představuje mini počítač WinPC Q4 s Atomem Z3735F
autor: Mirek Kočí , publikováno 12.6.2015

Firma Evolveo rozšiřuje svoji nabídku o nový produkt v segmentu minipočítačů. Model WinPC Q4 překvapí pasivním chlazením, hliníkovým designem a velmi nízkou spotřebou. Svoje uplatnění najde jako běžný domácí počítač, multimediální centrum (HTPC), počítač do kanceláře nebo PC pro vzdálený přístup k datům.

Dostatek výkonu novince Evolveo poskytuje čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3735F taktovaný na frekvenci 1,3 GHz, který má TDP pouze 4 W (SPD je 2,2 W). V základní výbavě WINPC Q4 dále najdeme 32 GB integrované vnitřní paměti, 2 GB operační paměti, Bluetooth, čtečku SD karet a tři výstupní konektory USB. Do počítače lze navíc kdykoli nainstalovat běžný 2,5palcový pevný disk nebo SSD namísto eMMC flash paměti.

Připojení k televizi nebo monitoru je možné pomocí HDMI nebo VGA výstupu. Síťové připojení je pak realizováno přes WiFi 802.11 b/g/n nebo LAN kabelem. Rozměry hliníkového šasi, které zároveň řeší problematiku odvádění tepla bez nutnosti ventilátoru, jsou 190 × 140 × 43 mm. Celková hmotnost počítače je 216 gramů.

Balení Evolveo WinPC Q4 obsahuje lokalizovanou licenci Windows 8.1, napájecí zdroj, manuál a HDMI kabel. Doporučená koncová cena produktu je včetně DPH 5 790 Kč.

Evolveo představuje mini počítač WinPC Q4 s Atomem Z3735FTagy: Evolveo  WinPC Q4  Intel  PC  Intel Atom Z3735F  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.