Noctua představila tři nové prototypy procesorových chladičů [Computex 2015]
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 8.6.2015

Společnost Noctua představila na veletrhu Computex 2015 tři nové prototypy procesorových chladičů, z nichž je jeden typu L a dva typu věž s asymetrickou konstrukcí. 

Dva z chladičů jsou tzv. typu U, jejich základna společně s heatpipe trubicemi totiž tvoří tvar písmene "U". Zmíněná asymetrická konstrukce je taková, že základna je vybočena k jedné straně tak, aby procesorový chladič výškově neomezoval paměťové moduly. Na snímcích jsou konkrétně k vidění dva modely, které se liší svojí velikostí. První model je 120mm a je odvozen od současného chladiče NH-U12S a je tedy menší a osadit ho lze 120mm ventilátorem.

Noctua představila tři nové prototypy procesorových chladičů [Computex 2015]

Druhý model vychází z chladiče NH-U14S a měl by být ochlazován 140mm ventilátorem. Oba chladiče budou mít prakticky stejnou konstrukci s robustním pasivem tvořeným hliníkovým žebrováním, skrze který prochází pětice tepelných trubic. U 140mm modelu je nicméně pasivní část o něco vyšší a výše posazená, díky čemuž se nemusíme bát, že chladič bzde zakrýval slot PCI-Express u menších základních desek.

Noctua představila tři nové prototypy procesorových chladičů [Computex 2015]

Nový 120mm chladič by měl oproti původnímu modelu NH-U12S nabídnout až o 50% větší plochu pro odvod tepla od procesoru, zatímco u 140mm je plocha o 30 % větší. Oba chladiče budou dodávány s novou generací ventilátorů značky Noctua. 

Noctua představila tři nové prototypy procesorových chladičů [Computex 2015]

Společně se dvěma věžovými chladiči Noctua využila veletrhu Computex také k představení prototypu chladiče typu L, který vychází ze současného modelu NH-L12. Chladič má nízký pasiv orientovaný v rovině základní desky, do jehož boku ústí čtyři heatpipe z poniklované mědi. Ty vychází z boku základny a tvoří tak pomyslný tvar písmene "L". Na vrch pasivu lze přidělat dodávaný ventilátor nové generace NF-A9x14. 

Noctua představila tři nové prototypy procesorových chladičů [Computex 2015]

V případě potřeby lze 120mm ventilátorem osadit i spodní stranu pasivu. Pokud se chladič rozhodneme využívat pouze pasivně, je jeho výška pouhých 65 mm, hodí se tak i do kompaktnějších skříní. Chladič nabízí montážní systém SecuFirm 2, díky němuž jím lze osadit většinu současných patic procesorů. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Noctua  chladič procesoru  CPU cooler  NH-U12S  NH-U14S  NH-L12  Computex 2015  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
8.6.2015 21:44:49   95.102.157.xxx 10
Aj ked som velky fanusik noctui tak mi pride ze malo experimentuju, akoby stale robili to iste, mohli by vyskusat priamy dotyk heatpipes s procesorom, pripadne sa pohrat s farbami, aj ked na tie farby sa uz dali prehovorit.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.