20 výrobců tabletů s OS Android se dohodlo s Microsoftem na využití balíku Office ve svých zařízeních
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 27.5.2015

Společnost Microsoft dnes na svém blogu oznámila, že uzavřela strategickou dohodu s celkem 20 výrobci tabletů s operačním systémem Android, kteří jsou ochotni na svá zařízení předinstalovat balík Microsoft Office a některé další aplikace od redmondského giganta. 

Microsoft se tímto tahem snaží rozšířit svoji sadu mobilních aplikací také na platformy jako je iOS nebo Android. Dříve Microsoft spolupracoval pouze se dvěma velkými hráči na trhu, společnostmi Dell a Samsung. Nyní se k těmto dvěma připojily také značky jako LG, Sony a dalších 18 méně významných výrobců tabletů, z nichž má u nás zastoupení pouze firma Prestigio.

20 výrobců tabletů s OS Android se dohodlo s Microsoftem na využití balíku Office ve svých zařízeních

Tablety s operačními systémy Android od těchto výrobců budou od nynějška dodávány s kancelářským balíkem Office se sadou aplikací Word, Excel, PowerPoint a OneNote a také aplikací OneDrive, zajišťující přístup na cloud, a komunikačním nástrojem Skype. 

Prvním tabletem, který bude ovlivněn spoluprácí Microsoftu se zmíněnými firmami, by se měl stát nový model Xperia Tablet Z4 od společnosti Sony, který by se měl do prodeje dostat během příštích tří měsíců. 

Zdroj: Microsoft BlogTagy: Microsoft  Office  kancelářský balík  tablet  Android  Sony  LG  psolupráce  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.