SilverStone SX700-LPT: napájecí zdroj formátu SFX-L do kompaktních herních sestav
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 26.5.2015

Firmě SilverStone hodlá přidat do svého portfolia zajímavý produkt. Vyvinula totiž nový napájecí zdroj kompaktního formátu SFX-L, který je schopen napájet až dvě herní grafické karty díky výkonu 700 wattů.

Formát SFX-L je o něco větší než SFX, nicméně výrazně menší než běžný formát ATX. Průkopníkem tohoto netradičního formátu byl model SX500-LG s výkonem 500 W, který firma SilverStone vydala již letos v lednu. Nyní do svého portfolia hodlá přidat ještě lepší provedení s výkonem 700 wattů. Označení tohoto modelu by mělo být SX700-LPT. 

SilverStone SX700-LPT: napájecí zdroj formátu SFX-L do kompaktních herních sestav

Jak starší model SX500-LG, tak chystaná novinka SX700-LPT mají plně modulární systém kabeláže, což značí, že si sám uživatel může zvolit, které kabely mají od zdroje vést. Ke zdroji by měly být dodávány kabely s 24pinovým ATX a 8pinovým EPS konektorem a dvojice PCIe kabelů pro napájení grafických karet. Dále na zdroji najdeme tři nebo čtyři linky pro Molex nebo SATA kabely. Oproti svému 500W kolegovi, který byl ověnčen certifikací účinnosti 80 PLUS Gold, nabídne nový 700W model certifikát 80 PLUS Platinum, díky němuž by měla být zaručena energetická účinnost až 94 % při 50% zatížení. 

O ochlazování zdroje se bude nejspíše stejně jako v případě staršího zdroje starat 120mm ventilátor. SX700-LPT by měl být určen hlavně do kompaktních herních sestav až se dvěma grafickými kartami. Zdroj bude s největší pravděpodobností poprvé k vidění v rámci veletrhu Computex 2015, který startuje už za několik dní. Cenu zdroje lze odhadnout někde na hranici 3 000 Kč vzhledem k tomu, že slabší model SX500-LG je u nás k dostání za necelé 2 500 Kč.

Zdroj: Tom's HardwareTagy: SilverStone  SX700-LPT  napájecí zdroj  PSU  700 W  SFX-L  modulární  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.