MSI má novou základní desku s paticí AM3+ určenou pro hráče
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 6.5.2015

Společnost MSI představila svoji novou základní desku 990FXA GAMING s paticí AMD AM3+, která je, jak už název napovídá, zaměřena zejména na hráče. 

Deska má tradiční formát ATX a je založená na čipové sadě AMD 990FXA v kombinaci s jižním můstkem SB950. Jak jsem zmínil již v úvodu, pro připojení procesorů slouží patice AM3+, do níž lze vložit například procesory řady AMD FX, Phenom II, Athlon II a Sempron. Deska umožňuje také připojení operačních pamětí typu DDR3 s kapacitou až 32 GB a taktem až 1866 MHz pomocí čtyř slotů DIMM. Paměti však mohou být propojeny pouze do dvoukanálové konfigurace.

 MSI má novou základní desku s paticí AM3+ určenou pro hráče

Pro připojení grafických karet můžeme na desce využít tři sloty PCI-Express 2.0 x16, z nichž mohou dva využívat plných 16 linek a jeden pouze 4. Pro rozšiřující karty se potom nabízí dvojice slotů PCI-Express 2.0 x1 a jedno starší rozhraní PCI. Na jižní můstek SB950 je napojených šest portů SATA III (6 Gb/s), pomocí nichž můžete k desce připojit disky. Součástí desky je také 7.1kanálové audio Audio Boost 2 s kodekem Realtek ALC1150 a podporou systému Creative Sound Blaster Cinema 2. Zvuková karta má celkem šest vstupů a výstupů. 

 MSI má novou základní desku s paticí AM3+ určenou pro hráče

Jelikož je karta zaměřena hlavně na hráče, dočkáme se také solidního integrovaného síťového čipu Killer E2205 s jedním gigabitovým portem RJ45 na zadním panelu. Na zadním panelu najdeme také osm portů USB 2.0, kombinovaný port PS/2 pro připojení myši či klávesnice a jeden optický výstup S/PDIF. Zajímavostí je potom dvojice portů USB 3.1 typu A poskytující přenosové rychlosti až 10 Gb/s. 

 MSI má novou základní desku s paticí AM3+ určenou pro hráče

Řadu dalších rozšiřujících portů samozřejmě nejdeme také na samotném PCB desky. Pro automatické přetaktování může posloužit utilita OC Genie 4. Deska je vyvedená v tradičních barvách série GAMING, tedy v kombinaci černé a červené. Na chladiči jižního můstku je k vidění také logo této řady. 

Cenu desky prozatím výrobce drží pod pokličkou.  

Zdroj: 1, 2Tagy: MSI  990FXA GAMING  základní deska  motherboard  AMD  AM3+  990FXA  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.