Asus přidává do své nabídky kompaktních herních počítačů ROG model GR6 s procesorem Broadwell
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 16.4.2015

Značka Asus přidává do své řady Republic of Gamers své nové miniaturní herní PC GR6, které je méně výkonným, ale úspornějším bratříčkem nedávno vydaného modelu GR8. GR6 potěší hlavně svými extrémně malými rozměry, zajímavým vzhledem, nízkou spotřebou a slušným výkonem.

Komponenty nového PC řady ROG jsou poskládané do kompaktní skříně s vnitřním objemem 2,5 litru. Přesto nabídne solidně výkonné komponent. Základ počítače totiž tvoří procesor Intel Core i5-5200U z rodiny Broadwell s taktem 2,2 až 2,7 GHz, kterému sekunduje 8 GB operačních pamětí DDR3L běžících na taktu 1600 MHz. Pokud by Vám tato kapacita nestačila, můžete ji rozšířit až na 16 GB.

Asus přidává do své nabídky kompaktních herních počítačů ROG model GR6 s procesorem Broadwell

O grafický výkon se stará grafická karta GeForce GTX 960M se 2 GB grafických pamětí GDDR5 od značky nVidia. GR6 je k dostání také v různých konfiguracích, které se liší využitým diskem. Výběr může padnout na HDD s kapacitou 500 GB nebo 1 TB, nebo na SSD s kapacitami 128 nebo 256 GB, popřípadě na jejich kombinace. 

Asus přidává do své nabídky kompaktních herních počítačů ROG model GR6 s procesorem Broadwell

Přes svoje velice malé rozměry je PC značně bohaté na konektivitu a to zejména na zadním panelu. Zde najdeme čtyři porty USB 3.0, jeden síťový port RJ45, optický konektor S/PDIF, tři audio jacky a grafické výstupy HDMI a Display Port. K internetu se můžou uživatelé připojit také prostřednictvím Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. Na čelním panelu jsou potom k vidění konektory pro připojení sluchátek a mikrofonu a dva porty USB 2.0, z nichž je jeden vhodný k rychlému dobíjení mobilních zařízení.

Asus přidává do své nabídky kompaktních herních počítačů ROG model GR6 s procesorem Broadwell

Společně s GR6 dodává Asus také jeden ze setů klávesnice a myši. Zákazníci si mohou v případě zájmu vybrat buď herní myš ROG Sica společně s herní klávesnicí RA01, nebo zvolit lepší variantu s herní myší ROG Gladius a mechanickou klávesnicí M801. Při koupi si lze vybrat také operační systém Windows 8.1 nebo Windows 8.1 Pro. Celkové rozměry PC činí 238 × 245 × 60 mm a jeho hmotnost je 1,28 kg. 

Jediné dvě informace, které Asus doposud neodhalil, se týkají ceny jednotlivých konfigurací a konkrétního data uvedení na trh. Vzhledem ke specifikacím však můžeme doufat v nižší cenu než u modelu GR8, který se již nějakou dobu prodává. 

Zdroj: techPowerUpTagy: Asus  ROG  GR6  mini PC  počítač  Intel  Core i5  Broadwell  GeForce  GTX 960M  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.