Biostar uvádí na trh cenově dostupnou micro-ATX desku H81MDC-LSP
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 13.4.2015

Firma Biostar vydává svoji novou cenově dostupnou základní desku formátu micro-ATX založenou na čipové sadě Intel H81, která nese označení H81MDC-LSP.

Deska je vybavená paticí LGA 1150, která umožňuje připojení procesorů Intel Core a Pentium 4. generace s maximálním TDP 95 wattů. Patice procesoru je spojena s dvojicí slotů DIMM, do nichž lze umístit operační paměti DDR3 s kapacitou až 16 GB a frekvencí až 1600 MHz. Pro připojení grafické karty potom může sloužit jeden slot PCI-Express 2.0 x16. Rozšiřující karty lze umístit do slotu PCIe 2.0 x1. 

 Biostar uvádí na trh cenově dostupnou micro-ATX desku H81MDC-LSP

Pro připojení disků jsou vyhrazeny dva konektory SATA III (6 Gb/s) a dva starší porty SATA II (3 Gb/s). Moderní rozhraní jako je M.2 či SATA Express bychom na desce hledali marně. Zadní panel také není nijak extrémně bohatý, nicméně i tak zde najdeme čtyři porty USB (dva z nich USB 3.0), dvojici konektorů PS/2 pro připojení klávesnice a myši, grafické výstupy DVI a D-Sub a trojici audio konektorů 8kanálového kodeku Realtek ALC892 a gigabitový síťový port RJ-45 spravovaný síťovou kartou Realtek RTL8111G. 

 Biostar uvádí na trh cenově dostupnou micro-ATX desku H81MDC-LSP

Nechybí ani sada technologií specifických pro značku Biostar, jako je třeba technologie BIO-Remote2, pomocí níž můžete PC ovládat na dálku prostřednictvím aplikace pro OS Android či iOS. To se hodí zejména, pokud desku využijete ke stavbě domácího HTPC. Některé uživatele by mohla deska oslovit také vzhledem. Žluté sloty totiž kontrastují s černým PCB desky.  

 Biostar uvádí na trh cenově dostupnou micro-ATX desku H81MDC-LSP

Hlavním aktivem desky by měla být její nízká cena, která by se měla pohybovat kolem 50 dolarů, což je necelých 1 300 Kč. U nás by se tedy její cena mohla vyšplhat až na 1 500 Kč. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Biostar  H81MDC-LSP  základní deska  micro-ATX  Intel  H81  LGA 1150  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.