Biostar rozšiřuje svoji nabídku grafických karet o model GeForce GTX 960 a GTX 980
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 9.4.2015

Společnost Biostar se před nedávnem rozhodla vrátit na trh s grafickými kartami a její první grafickou kartou po tomto comebacku se stal model GeForce GTX 750 Ti Gaming OC. Mezitím se v nabídce Biostar v tichosti objevilo také několik dalších grafik řady GTX 700. Nyní Biostar zabrousil také na řadu grafik NVIDIA GTX 900. 

Mezi prvními modely této řady se nyní objevila grafická karta střední třídy GTX 960. Tento model se oproti referenčnímu provedení liší prakticky ve všem, kromě frekvencí. GTX 960 v podání Biostar má totiž vlastní návrh PCB a také vlastní design a konstrukci chladiče se dvěma ventilátory, který zabírá dva sloty. 

Biostar rozšiřuje svoji nabídku grafických karet o model GeForce GTX 960 a GTX 980

Jak jsem již zmínil, specifikacemi se karta drží referenčních hodnot. Grafický čip tak má základní frekvenci 1127 MHz a GPU boost frekvence se vyšplhá na 1187 MHz. Paměti se potom drží na taktu 7 GHz. Pro napájení je využit jeden 6pinový PCIe konektor a na zadním panelu je k vidění dvojice portů dual-link DVI, jeden konektor HDMI 2.0 a jeden DisplayPort 1.2. 

Druhou novinkou v nabídce grafických karet tohoto výrobce je model GTX 980. Ten má taktéž nereferenční konstrukci chladiče se dvěma 90mm ventilátory. Podobně jako u modelu GTX 960 se i zde dočkáme referenčních taktů. Karta nese 4 GB pamětí GDDR5 běžících na frekvenci 7 GHz. Takty GPU zůstávají také na referenčních hodnotách 1127 a 1216 MHz. Zadní panel je vybaven tradiční sadou výstupů čítající trojici konektorů DisplayPort a jeden port HDMI a jedno DVI. 

Biostar rozšiřuje svoji nabídku grafických karet o model GeForce GTX 960 a GTX 980

O cenách obou karet se prozatím výrobce nezmiňuje.

Zdroj: 1, 2Tagy: Biostar  GeForce  GTX 960  GTX 980  grafická karta  NVIDIA  GPU  Maxwell  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.