Firma ASRock představila novou herní základní desku X99M-Killer USB 3.1 s paticí LGA2011v3
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 6.4.2015

ASRock rozšiřuje svoji nabídku základních desek pro procesory Intel Core "Haswell-E" o model X99M-Killer USB 3.1 z řady Fatal1ty.

Jak už název napovídá, deska je založená na čipové sadě Intel X99 Express a je vybavená paticí LGA2011v3. Nabízí také kompaktnější formát micro-ATX a její hlavní specialitou je to, že je vybavená dvěma vysokorychlostními porty USB 3.1. O napájení desky a potažmo procesoru se stará kombinace 24pinového ATX a 8pinového EPS konektoru, přičemž dodatečné napájení může být zajištěno také 4pinovým Molexem.

Firma ASRock představila novou herní základní desku X99M-Killer USB 3.1 s paticí LGA2011v3

Napájecí kaskáda procesoru je 12fázová. Procesor je propojen se čtyřmi sloty DIMM s možností připojení pamětí typu DDR4 ve čtyřkanálové konfiguraci. Mezi dalšími sloty najdeme kupříkladu dvojici PCI-Express 3.0 x16, které jsou napojeny přímo na procesor a umožňují připojení grafických karet. Pro rozšiřující karty je pak vyhrazen jeden slot PCI-Express 2.0 x16 (elektricky x4). Tento slot je propojený přímo s PCH desky. 

Firma ASRock představila novou herní základní desku X99M-Killer USB 3.1 s paticí LGA2011v3

Připojení disků zajišťuje deset portů SATA III (6 Gb/s), z čehož lze dva využít pro připojení disků SATA-Express (10 Gb/s). Pro další úložná zařízení můžeme využít jeden port eSATA (6 Gb/s) na zadním panelu a slot Ultra M.2 využívající rozhraní PCIe 3.0 x4.  Deska se dále může pochlubit také audiem Purity Sound 2, které je založené na kodeku ALC1150. Ten by měl nabídnout 115dBA odstup signálu od šumu, izolační vrstvu PCB, kvalitní kondenzátory a sluchátkový zesilovač. 

Na zadním panelu desky jsou k vidění také dva gigabitové síťové porty. Ten první je spravovaný síťovým čipem Killer E2205, zatímco o provoz druhého se stará čip Intel i218-V. Mezi I/O prvky zadního panelu jsou dále k vidění zmíněné dva porty USB 3.1 s konektory typu A, dva porty USB 3.0 a čtyři konektory USB 2.0, z nichž jsou dva speciálně navržené pro připojení klávesnice a myši. Sadu portů doplňuje ještě jeden kombinovaný konektor PS/2 a již zmíněný port eSATA. 

Firma ASRock představila novou herní základní desku X99M-Killer USB 3.1 s paticí LGA2011v3

Deska je vybavená také dvěma BIOSy, z nichž má každý vlastní paměť EEPROM a mezi nimiž lze fyzicky přepínat. Cenu desky bohužel zatím neznáme. Nicméně měla by se pohybovat přibližně nad částkou, za níž se prodává původní model X99M Killer. Ten je u nás v současnosti k dostání přibližně za 6 700 Kč. 

Zdroj: techPowerUpTagy: ASRock  Fatal1ty  X99M-Killer USB 3.1  základní deska  motherboard  X99 Express  micro-ATX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.