Intel plánuje procesory Skylake vydat v druhé polovině letošního roku
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 20.1.2015

Brian Krzanich, generální ředitel společnosti Intel, oznámil, že Intel plánuje svoji nadcházející generaci procesorů "Skylake", které budou založené na 14nm výrobním procesu, vydat již v druhém pololetí tohoto roku. 

Procesory nové řady by měly světlo světa spatřit patrně na přelomu srpna a září. Podle generálního ředitele Intel se zákazníci nemusí bát zpoždění, které nastalo u 14nm procesorů architektury Broadwell, které měly původně dorazit na trh už v prvním pololetí loňského roku. Nakonec jsme se dočkali prvních zařízení s procesory Core M koncem loňského roku.

Intel plánuje procesory Skylake vydat v druhé polovině letošního roku

Výkonnější modely "Broadwell-U" by tedy Intel měl vydat přibližně na jaře. Zatím však není vůbec jasné, kdy chce Intel stihnout vydat čtyřjádrové mobilní procesory s přídomkem H, které měly být využity u high-endových notebooků. Může tedy nastat situace, že tyto procesory nakonec na trh vůbec nedorazí a Intel rovnou vydá řadu "Skylake".

Intel plánuje procesory Skylake vydat v druhé polovině letošního roku

Procesory Broadwell s přídomkem "K" určené do high-endových desktopových sestav nicméně z plánů Intelu nezmizely. V druhé polovině roku by kromě 6. generace procesoru Intel Core měla na trh dorazit také řada označená jako "Braswell" zahrnující modely Pentium a Celeron. Tato řada by měla být nástupcem současných modelů Bay Trail s lepším poměrem výkonu a spotřeby. Tyto procesory by měly být nasazeny v cenově dostupných noteboocích typu "bingbook" a Chromebook. 

Zdroj: Hardware.infoTagy: Intel  Skylake  procesor  CPU  Core  6. generace  14 nm  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.