Společnost COUGAR představila svoji novou nízkozdvihovou herní klávesnici 200K
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 19.1.2015

U nás prozatím nepříliš známá firma COUGAR představila svůj nový přírůstek do řady herních klávesnic, který nazvala 200K.

Klávesnice má tradiční rozložení kláves včetně numerického bloku, postrádá nicméně jakékoliv makro klávesy. Všechny klávesy jsou nízkozdvihové. Pod čepičkami kláves se ukrývají spínače, které mají z profilu tvar otevřených nůžek (scissor-switch). Tento mechanismus by měl podle slov výrobce zajišťovat tišší provoz a rychlejší reakce než u konkurenčních membránových klávesnic.  

 Společnost COUGAR představila svoji novou nízkozdvihovou herní klávesnici 200K

 Zejména hráči potom ocení technologii anti-ghosting, která pokrývá 19 kláves. Výrobce nezapomněl ani na funkční klávesy, které jsou ukryty pod vrchní řadou F1 až F12 a spouští se současným stiskem funkční klávesy FN a patřičné klávesy. Pomocí těchto kláves můžeme ovládat multimédia, regulovat hlasitost a také ovládat určité prvky v prostředí operačního systému. Podobně jako u většiny herních klávesnic, můžeme i zde zamknout návratovou klávesu Windows. 

 Společnost COUGAR představila svoji novou nízkozdvihovou herní klávesnici 200K

Vzhled klávesnice je poměrně jednoduchý a působí tedy celkem elegantně. 200K má také odolnou, pevnou konstrukci z ocelového plechu a nabízí možnost výběru ze 7 barev podsvícení kláves a pruhu na čelní hraně klávesnice. Zvolit můžeme také efekt pomalého pulzování podsvícení, tzv. "breathing". Určitě se hodí také gumové nohy, které drží klávesnici na místě. Pro připojení modelu 200K slouží 1,6m USB kabel zakončený konektorem USB. Hmotnost klávesnice je přibližně 870 gramů.

 Společnost COUGAR představila svoji novou nízkozdvihovou herní klávesnici 200K

Klávesnice není ani nijak drahá, je totiž nyní v amerických e-shopech k dostání za cenu kolem 30 dolarů (720 Kč). Na našem trhu bohužel prozatím značka Cougar zastoupení nemá. 

Zdroj: 1, 2Tagy: COUGAR  200K  klávesnice  herní  gaming  keyboard  scissor-switch  membránová  anti-ghosting  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.