Odhaleny první snímky grafické karty GeForce GTX 960 v podání ASUS, EVGA a ZOTAC
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 19.1.2015

Jak se blíží vydání grafické karty GeForce GTX 960 od NVIDIA, stále více výrobců odhaluje podobu svých chystaných nereferenčních provedení této karty. Již dříve jsme Vám přinesli první fotografie GTX 960 od společností MSI, Gigabyte a KFA2, k nimž se nyní přidává také ASUS, EVGA a ZOTAC, jejichž chystané modely odhalil web VideoCardz. 

Dalším výrobcem, který se snaží zákazníky nalákat na své nereferenční provedení karty GeForce GTX 960 je firma ASUS, která odhalila podobu svého modelu GeForce GTX 960 OC ze série Strix. Model s kódovým označením STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5 nabídne, jak už název napovídá, tovární přetaktování. Konkrétní takty však zatím neznáme. Podobně jako předchozí modely série Strix nabídne i tato karta chladič DirectCU II se dvěma ventilátory, využívající technologii "0 dB", která zajišťuje automatické vypnutí ventilátorů při nižším zatížení GPU a tudíž i nulovou hlučnost při méně náročných operacích. 

Odhaleny první snímky grafické karty GeForce GTX 960 v podání ASUS, EVGA a ZOTAC

Ze snímků je patrné také to, že karta má kratší PCB a kompaktní verzi chladiče a bude tak vhodnou volbou do menších skříní. Na zadním panelu modelu GTX 960 OC Strix nalezneme rozšířenou sadu výstupů. Pro připojení zobrazovacích zařízení totiž můžeme využít tři konektory DisplayPort, jedno rozhraní HDMI a jeden port DVI.

Web VideoCardz odhalil také podobu chystané grafiky GeForce GTX 960 Superclocked od značky EVGA. Tato karta bude pro chlazení využívat chladič ACX 2.0 se dvěma 80mm ventilátory, který EVGA využila už na grafikách GeForce GTX 970 a GTX 980. 

Odhaleny první snímky grafické karty GeForce GTX 960 v podání ASUS, EVGA a ZOTAC

Součástí chladiče jsou také dva pasivy spojené trojicí tepelných trubic. Jelikož se jedná o model Superclocked, můžeme počítat s výrazným továrním přetaktováním a silnějším VRM, o čemž svědčí i vstup pro jeden 8pinový napájecí PCIe konektor. 

Posledním výrobcem, který odhalil podobu své chystané karty GTX 960 je společnost ZOTAC.  Ta přichází hned se dvěma modely. Jeden z nich by se měl držet referenčních hodnot, zatímco druhý, označený přídomkem AMP! nabídne tovární přetaktování. 

Odhaleny první snímky grafické karty GeForce GTX 960 v podání ASUS, EVGA a ZOTAC

Oba modely budou využívat aktivní chladič se dvojicí ventilátorů, který zabírá dva sloty, a napájeny budou pouze jedním 6pinovým konektorem. První model se má, jak jsem již zmínil, držet referenčních taktů GPU 1177 a 1240 MHz (GBU boost). Verze AMP! je potom továrně přetaktovaná na základní frekvenci 1266 MHz a její GPU boost frekvence pak může dosáhnout až 1329 MHz. 

Odhaleny první snímky grafické karty GeForce GTX 960 v podání ASUS, EVGA a ZOTAC

O cenách a dalších detailech zatím můžeme pouze spekulovat, nicméně přesnější informace bychom se měli dozvědět už za tři dny, kdy bude model GTX 960 oficiálně uveden na trh. 

Zdroj: 1, 2Tagy: NVIDIA  GeForce  GTX 960  grafická karta  GPU  Maxwell  ASUS  EVGA  ZOTAC  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.