Antec P380: nová full tower skříň s jednoduchým vzhledem a obrovským vnitřním prostorem
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 14.1.2015

Společnost Antec představila svoji novou prostornou počítačovou skříň formátu full tower, která nese označení P380 a je určená zejména nadšencům a uživatelům, kteří vyžadují velký vnitřní prostor pro komponenty.

Tato vysoká, prostorná skříň nabízí kromě možnosti instalace základních desek tradičních formátů ATX a micro-ATX také prostor pro rozměrově netradiční desky formátů E-ATX, SSI-CEB, HPTX a XL-ATX. Kromě obřího prostoru pro základní desky se dočkáme také devíti slotů pro rozšiřující a grafické karty. Šasi skříně je vyrobené ze SECC oceli, zatímco vnější panely jsou vyrobené z pevného polykarbonátu, který připomíná leštěný hliník. Celkové rozměry skříně jsou 555 × 223,6 × 557 mm (vך×h).

 Antec P380: nová full tower skříň s jednoduchým vzhledem a obrovským vnitřním prostorem

Pro instalaci optických mechanik a jiných 5,25" zařízení mohou posloužit dvě pevné pozice umístěné tradičně do vrchní části za čelo skříně. Pod těmito dvěma pozicemi je k vidění celkem osm vysunovacích šuplíků, do nichž lze namontovat 3,5" nebo 2,5" disky. Šuplíky jsou rozděleny do dvou klecí. Tu spodní můžeme v případě potřeby oddělat, čímž se vytvoří větší prostor pro prvky chlazení či grafické karty. 

 Antec P380: nová full tower skříň s jednoduchým vzhledem a obrovským vnitřním prostorem

Ty mohou v případě oddělání klece dosahovat délky až 465 mm. V opačném případě mohou mít maximální délku 350 mm. Chladič procesoru je potom limitovaný na 180 mm. Pro chlazení vnitřních komponent může posloužit řada ventilátorů na čelním, vrchním a zadním panelu. Za vrchní a čelní panel můžeme v případě chlazení vodou umístit také radiátor s délkou až 360 mm. V základu je skříň vybavena jedním 120mm ventilátorem, který se stará o odvod teplého vzduch ze skříně. 

 Antec P380: nová full tower skříň s jednoduchým vzhledem a obrovským vnitřním prostorem

Nechybí ani I/O panel, který je poměrně netradičně situovaný na vrchní hranu levého bočního panelu. Nalezneme zde dva porty USB 3.0, dva porty USB 2.0 a dva audio konektory pro připojení sluchátek a mikrofonu. 

Cena skříně odpovídá jejímu určení, měla by se totiž pohybovat přibližně okolo 5 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Antec  P380  PC skříň  case  full tower  E-ATX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.