Novým uživatelům OS Windows již není nabízen výběr prohlížeče
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 20.12.2014

Donedávna jsme byli zvyklí po nové instalaci operačního systému Windows a spuštění webového prohlížeče vídat funkci "výběr prohlížeče", kterou Microsoft zavedl před pěti lety kvůli sporu s Evropskou komisí. 

V roce 2009 byl totiž Microsoft osočen z nekalé soutěže kvůli tomu, že řada laických uživatelů nemá představu o existenci jiných webových prohlížečů a proto využívají předinstalovaný Internet Explorer. Hlavním stěžovatelem v této kauze byla před pěti lety paradoxně společnost Opera, jejíž prohlížeč je v současnosti na ústupu a patří mezi jeden z nejméně používaných aplikací tohoto typu.  

Novým uživatelům OS Windows již není nabízen výběr prohlížeče

Ještě nedávno nám při instalaci Windows a prvním spuštění Internet Exploreru vyskočila tzv. "ballot screen", která umožňovala výběr z nejznámějších internetových prohlížečů. Nabídka zahrnovala vedle Internet Exploreru přední prohlížeče jako je Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Maxthon či Safari. 

Nabídka ballot screen s výběrem alternativních prohlížečů byla šířena pomocí aktualizací Windows a jednalo se prakticky o webovou stránku, která zahrnovala odkazy na stažení ostatních prohlížečů. Od nynějška se již s touto obrazovkou setkávat nebudeme. Místo ní se bude zobrazovat následující oznámení:

 Novým uživatelům OS Windows již není nabízen výběr prohlížeče

Zdroj: 1, 2, 3Tagy: Microsoft  Windows  Internet Explorer  výběr prohlížeče  ballot screen  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
20.12.2014 09:58:59   217.197.145.xxx 749
Já tu možnost ještě nikde neviděl.. Tak či tak, je to MS výrobek, čili nevidím duvod, proč by měl nabízet konkurenční prohlížeče.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

32 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 12Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.