Antec GX300: levná midi tower PC skříň s nadstandardní výbavou
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 5.12.2014

Firma Antec Inc. přidává do své série PC skříní GX nový přírůstek. Jedná se o PC skříň nazvanou GX300, která má formát midi tower a pochlubí se především nekomplikovaným designem, slušnou výbavou a nízkou cenou.  

Tato midi tower skříň sází na jednoduchý design s řadou perforovaných prvků, které přispívají k přirozenému odvětrávání skříně. Interiér skříně má černou barvu. K dostání by však měla být ve třech barevných provedeních exteriéru. Kromě tradiční černé si budeme moci vybrat také oranžovou a bílou povrchovou úpravu. Další zajímavostí jsou poměrně vysoké spodní nohy, které zajišťují dostatečný přísun vzduchu do napájecího zdroje. Celkové rozměry skříně jsou 485 × 180 × 475 mm (vך×h) a její čistá hmotnost ční 5,45 kg. 

Antec GX300: levná midi tower PC skříň s nadstandardní výbavou

Do interiéru můžeme umístit základní desky standardního formátu ATX, ale samozřejmě také menší desky formátů micro-ATX a mini-ITX. Pro instalaci disků lze využít šest pozic, do nichž můžeme umístit disky 2,5palcového i 3,5" formátu. Nechybí ani trojice pozic pro optické mechaniky. Zejména hráči a nároční uživatelé jistě ocení možnost umístit na základní desku grafickou kartou s délkou až 400 mm. Díky sedmi slotům na zadním panelu, můžeme navíc zvolit také konfiguraci s více grafikami zapojenými do SLI či CrossFire. 

Antec GX300: levná midi tower PC skříň s nadstandardní výbavou

Pro chladič procesoru je pak prostor o něco menší, jeho výška totiž nemůže být větší než 140 mm. O další chlazení komponent se může starat celkem pět ventilátorů. Jeden 120mm ventilátor je ve skříni již předinstalováný a to na zadním panelu, kde se stará o odvod teplého vzduchu. V případě zájmu můžeme další dva 120mm větráky umístit na čelní a vrchní panel. 

Antec GX300: levná midi tower PC skříň s nadstandardní výbavou

V této cenové relaci je poměrně překvapivá další, nadstandardní výbava, mezi níž patří kupříkladu vestavěný regulátor rychlosti otáčení ventilátorů, který umožňuje výběr ze dvou režimů (high/low), a podsvícený LED indikátor na vrchu čelního panelu. Na vrchním panelu najdeme také odkládací prostor, který vypadá jako dok pro disk, a samozřejmě I/O panel. Ten je vybavený po jenom portu USB 3.0 a USB 2.0 a dvojici audio konektorů. 

Antec GX300: levná midi tower PC skříň s nadstandardní výbavou

Skříň bude kromě třech barevných provedení k dostání také ve verzi s oknem do bočnice. Cena skříně by měla začínat již přibližně na 50 €, což je necelých 1 400 Kč.

Zdroj: 1, 2, 3Tagy: Antec  GX300  midi tower  PC skříň  case  ATX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.