ZALMAN přidal do své nabídky novou prostornou PC skříň ZAMAN Z11 Neo
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 2.12.2014

Firma ZALMAN uvádí na náš trh svůj nový přírůstek v podobě PC skříně Z11 Neo, která je obnovanou verzí populárního modelu Z11 Plus.

Nový model se pochlubí stejně jako ten původní prostorným interiérem a zajímavým designem, společně s pěti předinstalvoanými ventilátory a zajímavou strukturou chladících otvorů. Vzhledu dominuje zejména přední panel opatřený materiálem připomínajícím kartáčovaný hliník, v jehož vrchní části je umístěná výsuvná klapka ukrývající optickou mechaniku. Zajímavostí jsou také netradiční vystouplé průduchy připomínající sání sportovních vozů na bocích skříně. 

 ZALMAN přidal do své nabídky novou prostornou PC skříň ZAMAN Z11 Neo

Zejména casemoddeři a uživatelé, kteří kladou důraz na vzhled interiéru skříně, ocení akrylátové okno do bočnice. Jedná se o skříň tradičního formátu midi tower, která je vyrobená z oceli v kombinaci s plastovými prvky a může poskytnout prostor pro základní desky formátů ATX, mini-ITX a micro-ATX společně s výkonnými komponentami včetně grafických karet s délkou až 400 mm. 

 ZALMAN přidal do své nabídky novou prostornou PC skříň ZAMAN Z11 Neo

Celkem však najdeme na zadním panelu sedm slotů pro instalaci grafických či rozšiřujících karet. V interiéru dále nalezneme dvě klece pro disky, do nichž lze umístit až šest pevných disků 3,5" formátu a dva 2,5" pevné disky nebo SSD. Další pevná klec je umístěná také pod vrchním panelem a slouží k instalaci až třech optických mechanik nebo jiných 5,25" zařízení. Disky lze vyndávat a zandávat bez nutnosti použití nářadí díky zasunovacím ližinám.  

 ZALMAN přidal do své nabídky novou prostornou PC skříň ZAMAN Z11 Neo

Výrobce klade u skříně důraz především na rozsáhlé možnosti chlazení komponent a také na obecnou cirkulaci vzduchu. Správnou cirkulaci vzduchu uvnitř skříně zajišťuje několik přívodů umístěných na všech panelech konstrukce. Chlazení je dále podpořeno pěti předinstalovanými ventilátory, z nichž tři najdeme za čelním panelem, jeden nahoře a jeden v zadní části. Dodatečně můžeme využít ještě další tři místa pro instalaci 120mm ventilátorů. Horní panel lze využít také pro instalaci 240mm radiátoru vodního chlazení. 

 ZALMAN přidal do své nabídky novou prostornou PC skříň ZAMAN Z11 Neo

Jako u většiny moderních PC skříní, nesmí ani zde chybět otvory pro vedení kabeláže a prachové filtry umístěné na dně a čele skříně. Zapomenout bychom neměli ani na pryžové patky, které tlumí vibrace aktivních komponent, a na podložku pod zdrojem. Nad čelním panelem jsou k vidění také vyvedené I/O prvky zahrnující dvojici portů USB 3.0, dva konektory USB 2.0, mikrofonový vstup a sluchátkový výstup. 

Cena ZALMAN Z11 Neo by se na našem trhu měla pohybovat okolo 1850 Kč včetně DPH. 

Zdroj: TZ ZALMANTagy: ZALMAN  Z11 Neo  PC skříň  case  midi tower  ATX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
3.12.2014 11:47:01   89.176.85.xxx 43
hnus

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.