Chytré hodinky ASUS ZenWatch dorazí na trh již zítra za cenu 199 dolarů
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 7.11.2014

ASUS hodlá svoje první chytré hodinky ZenWatch uvést do prodeje již zítra, 9. listopadu. Nejprve by se však měly objevit v USA a pak teprve zamířit do obchodů po celém světě.

Pro ty z Vás, kteří nepostřehli, čím budou první chytré hodinky od ASUS vybavené, drobná rekapitulace. Hodinky mají obdélníkový 1,63palcový displej typu AMOLED s rozlišením 320 × 320 pixelů. Uvnitř drobného těla nalezneme dvoujádrový čipset Snapdragon 400 s frekvencí 1,2 GHz společně s 512 MB RAM, vestavěnou GPS a 4GB vnitřním úložištěm. 

Chytré hodinky ASUS ZenWatch dorazí na trh již zítra za cenu 199 dolarů

ZenWatch běží na operačním systému Android Wear od Google a nabídnou řadu funkcí, které však vyžadují propojení s chytrým telefonem. Vedle tradiční funkcí jako je zobrazování zpráv či hovorů, můžeme pomocí hodinek například telefon dálkově odemknout, ztlumit jeho zvuky přikrytím displeje či ovládat prezentace pomocí módu Presentation Control. ZenWatch splňují také stupeň krytí IP55, jsou tedy částečně chráněny proti prachu a také proti postříkání vodou. Potápět se s nimi ale rozhodně nemůžeme. 

Chytré hodinky ASUS ZenWatch dorazí na trh již zítra za cenu 199 dolarů

Nebude samozřejmě chybět ani sada nástrojů pro sledování aktivity a zdravotního stavu nositele, mezi nimiž je k vidění například krokoměr, počitadlo kalorií či snímač srdeční činnosti. V USA budou chytré hodinky již zítra k dostání za cenu 199 dolarů. Na náš trh by měly dorazit o něco později, nicméně jistě ještě tento měsíc, aby byly k dostání před Vánoci. Musíme však počítat s tradičním přepočtem "dolar = euro", tudíž se u nás cena vyšplhá na necelých 5 600 Kč. 

Zdroj: 1, 23Tagy: ASUS  ZenWatch  chytré hodinky  smartwatch  Android Wear  Snapdragon  AMOLED  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.