ASUS X99-Pro: vylepšená základní deska X99-A v hezčím kabátku a s Wi-Fi
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 6.11.2014

Základní deska X99-Pro, která nyní zamířila na pulty obchodů po celém světě, by měla být střední variantou základních desek založených na čipové sadě Intel X99 v nabídce společnosti ASUS. Cenově se totiž zařadí mezi modely X99-A a X99-Deluxe. 

Model X99-Pro je vystavěný na naprosto stejném PCB jako její levnější kolegyně X99-A, nicméně je vybavena některými vylepšeními. Mezi zásadní rozdíl mezi oběma modely patří vzhled obou desek. Model X99-Pro totiž nabídne dekorativní bílý kryt, který se táhne od spodní strany desky, přes zadní I/O panel až k vrchní hraně, stejně jako tomu je u modelu Deluxe. 

ASUS X99-Pro: vylepšená základní deska X99-A v hezčím kabátku a s Wi-Fi

Stejně provedené jsou také chladiče. Oproti modelu X99-A se navíc dočkáme také chladiče napájecí kaskády procesoru, který je propojený tepelnou trubicí s chladičem PCH. Další rozdíl spočívá ve využití WLAN + Bluetooth modulu, k němuž lze pomocí dvou šroubovacích portů připojit dodávanou anténu.  Zbytek výbavy je však shodný s modelem X99-A. 

ASUS X99-Pro: vylepšená základní deska X99-A v hezčím kabátku a s Wi-Fi

Dočkáme se tedy patice procesoru LGA 2011-3, 8fázového VRM, které je doplněné o další 2+2 fáze pro regulaci napájení DIMM slotů, kterých je na desce k vidění osm. Socket procesoru je spojený se třemi sloty PCI-Express 3.0 x16, které slouží k připojení grafických karet. Pro rozšiřující karty pak může posloužit slot PCIe 2.0 x16 (elektricky x4) a dva sloty PCIe 2.0 x1. Pro připojení disků má na sobě deska deset portů SATA III (6 Gb/s), jedno rozhraní SATA Express (10 Gb/s) a slot pro připojení disku formátu M.2. 

ASUS X99-Pro: vylepšená základní deska X99-A v hezčím kabátku a s Wi-Fi

Zadní panel je vybavený šesti porty USB 3.0, čtveřicí konektorů USB 2.0, kombinovaným rozhrnaím PS/2, pěticí audio konektorů, ethernetovým síťovým portem, optickým výstupem S/PDIF a dvojicí šroubovacích konektorů pro připojení antény Wi-Fi a Bluetooth. 

Cena nové desky se u nás pohybuje přibližně okolo 8 600 korun, což je přibližně o 2000 Kč více, než kolik dáme za model X99-A, a asi o 1 400 Kč měně než za kolik je u nás k dostání model X99-Deluxe. 

Zdroj: techPowerUpTagy: ASUS  X99-Pro  základní deska  motherboard  Intel  X99  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.