MSI X99S MPOWER: nová E-ATX základní deska pro fandy do přetaktování
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 31.10.2014

Společnost MSI vydala svoji první desku X99S XPower AC založenou na čipové sadě Intel X99 a zaměřenou zejména na náruživé taktovače již na konci srpna. Tuto desku nyní následuje její "odlehčená" kolegyně X99S série MPOWER.

Opět se u ní dočkáme řady funkcí a prvků, které jsou zaměřené právě na přetaktování instalovaných komponent. Deska má stejně jako její kolegyně velký formát E-ATX a je vybavená paticí LGA 2011-v3 a je tedy vhodná k instalaci procesorů Intel Haswell-E. Její odolnost zajišťuje osmivrstvé PCB. Rozsáhlé možnosti přetaktování procesoru umožňuje silné 12fázové VRM. Procesoru může sekundovat až 128 GB operačních pamětí standardu DDR4, díky osmi DIMM slotům. 

 MSI X99S MPOWER: nová E-ATX základní deska pro fandy do přetaktování

Nechybí ani čtveřice slotů PCI-Express x16, které mohou posloužit k připojení až čtyř grafických karet do konfigurace SLI či CrossFire. Tyto sloty jsou doplněny o další dva sloty PCIe x1, do nichž můžeme umístit například rozšiřující karty. Pro připojení běžných disků poslouží 10 portů SATA III (6 Gb/s), které jsou doplněné o port SATA Express a slot M.2 s přenosovou rychlostí až 32 Gb/s. 

 MSI X99S MPOWER: nová E-ATX základní deska pro fandy do přetaktování

Overclockeři se můžou těšit také na sadu funkcí a prvků zaměřených na přetaktování, mezi něž se řadí například sada tlačítek Easy Button 4, která mají několik funkcí, jako je spuštění nástroje OC Genie 4 či aktivaci funkcí Go2BIOS, Discharge, ClrCMOS, Power či Reset. Nechybí ani kontrolní body (V-Check Points 2) pro měření napětí. Zajímavostí je také backplate, který umožňuje umístit nad procesor nádobu pro chlazení tekutým dusíkem.

 MSI X99S MPOWER: nová E-ATX základní deska pro fandy do přetaktování

Na zadní panel desky výrobce umístil pouze jeden ethernetový port, který je řízen síťovou kartou od Intel, namísto dvou, které byly k vidění u modelu X99S XPOWER AC. Deska má také o něco menší počet USB portů. Celkem nabídne 6 portů USB 2.0, z nichž dva jsou na zadním panelu, a 12 portů USB 3.0, z nichž je osm k vidění na zadním panelu. Deska oproti své kolegyni postrádá také možnost připojení Wi-Fi a Bluetooth antény. Podobně jako u modelu X99S XPOWER AC je však i zde využito pěti audio konektorů 7.1kanálového zvukového kodeku.  

 MSI X99S MPOWER: nová E-ATX základní deska pro fandy do přetaktování

Deska už je k vidění i v našich obchodech za cenu pohybující se kolem 6 500 Kč. 

Zdroj: 1, 2Tagy: MSI  X99S MPOWER  základní deska  E-ATX  OC  přetaktování  Intel  X99  LGA 2011-v3  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
1.11.2014 16:09:36   95.103.48.xxx 90
Aky velky fanda musim byt aby som si miesto extremnej rampejdž kupil tuto msi?

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.