Raijintek zahajuje prodej své kubické micro-ATX PC skříně Aeneas
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 29.10.2014

Aeneas, tak pojmenovala společnost Raijintek svoji novou počítačovou skříň kubického tvaru, která se pochlubí zejména designem, celkem prostorným interiérem a řadou otvorů, které zajišťují dostatečné proudění vzduchu.

Hlavní vzhledovou zajímavostí je perforovaný středový pruh, který se táhne přes celý čelní a vrchní panel. Po obou stranách se přes oba tyto panely táhnou dva pruhy, které jsou nasvícené řadou modrých LED diod. Tělo skříně je vyrobené z 0,8mm silné SGCC oceli. Vnitřní prostor je, jak už to bývá u skříní typu kostka zvykem, rozdělený do dvou polovin. Většina vrchní poloviny je vyhrazená základní desce formátu micro-ATX, kterou lze instalovat do horizontální polohy na odnímatelný držák. Na ni potom můžeme umístit grafické karty s maximální délkou až 310 mm, chladič procesoru s výškou až 180 mm a až pět rozšiřujících karet.

 Raijintek zahajuje prodej své kubické micro-ATX PC skříně Aeneas

Spodní polovina interiéru je potom vyhrazena pro instalaci napájecího zdroje tradičního formátu ATX společně s klecí pro disky. Tato klec je vybavená čtyřmi vysouvacími šuplíky, do nichž můžeme přidělat disky 3,5palcového i 2,5" formátu. V případě potřeby by měla jít dokoupit také další klec pro pět 2,5" disků. Nechybí ani 5,25palcová pozice pro mechaniku, pod níž je umístěna další 3,5palcová pozice pro disk.

 Raijintek zahajuje prodej své kubické micro-ATX PC skříně Aeneas

Skříň se, jak jsem zmínil již v úvodu, zaměřuje zejména na poměrně širokosáhlé možnosti instalace prvků chlazení, proto je také již od výroby vybavená celkem čtyřmi ventilátory. Dva ventilátory s průměrem 120mm najdeme za čelním panelem a dva 140mm jsou umístěny na zadním panelu, kde se starají o odvod teplého vzduchu ze skříně. Celkem by mělo být možné do skříně vtěsnat až osm ventilátorů. Pokud se rozhodnete komponenty chladit vodou, určitě oceníte prostor pro radiátor vodního chlazení s délkou až 240mm za čelním panelem. Vrchní panel potom nabízí možnost instalace až dvou ventilátorů s průměrem až 240mm nebo radiátoru s délkou až 280 mm. 

 Raijintek zahajuje prodej své kubické micro-ATX PC skříně Aeneas

Dočkáme se samozřejmě také otvorů pro vedení kabeláže a trubic vodního chlazení od expanzní nádoby. Po obou stranách vrchního panelu je rozmístěno také několik I/O prvků. V levé části nalezneme čtyři USB porty, z nichž dva jsou standardu USB 3.0 a dva USB 2.0. Na pravé straně jsou umístěny dva audio konektory a tlačítka zapínání a restartu PC. 

 Raijintek zahajuje prodej své kubické micro-ATX PC skříně Aeneas

K dostání budou celkem čtyři provedení skříně. Vybrat si budeme moci z bílého a černého barevného provedení a také z variant s oknem do bočnice v daných barvách. Ceny skříně začínají na 63 librách včetně DPH (2 215 Kč) u verzí bez okna bočnice a končí na 66 librách (2 320 Kč) u variant s oknem do bočnice.  

Zdroj: 1, 2Tagy: Raijintek  Aeneas  PC skříň  kubcká  cube  micro-ATX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
31.10.2014 06:26:02   126.204.193.xxx 00
nevim jak pro ostatni, ale pro me je u skrine nejdulezitejsi celkovy rozmer a ten nikde nevidim

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.