Virtuální realita vám zprostředkuje pohled na vraždu, která se skutečně odehrála, říká se tomu "vtahující žurnalistika"
autor: Lucie Jiříková , publikováno 27.10.2014

Nezávislý vývojáři nám nově nezprostředkovávají jen neotřelé herní zážitky, ale také rekonstrukce závažných trestných činů, které by v nás měly zanechat stopy mnohem hlubší, než zanechává obyčejná zpráva ve večerních televizních novinách. Nový trend, který je závislý výhradně na faktech a virtuální realitě, se nazývá pohlcující žurnalistika (v angličtině "immersive journalism").

Průkopníkem na poli zprostředkovávání hrůzných činů za pomoci virtuální reality je Nonny de la Peña, novinář z Los Angeles. Tento inovátor si vzal na paškál incident z roku 2010, v němž byl pohraniční hlídkou USA umlácen k smrti mexický imigrant.

Vražda imigranta byla několika svědky zachycena na video jejich chytrého telefonu. Nonny de la Peña usvědčující videa vzal a za pomoci malého týmu vývojářů převedl co nejvěrněji do světa jedniček a nul. Nesnaží se přitom o zavedení nějakých herních principů, či zákonitostí, tato podívaná je čistě pasivní záležitostí. Prostě si nasadíte virtuální brýle (v tomto případě ty od Googlu) a podíváte se na to, jak před vámi někoho zabíjejí. To s člověkem opravdu hne, otázka však je, zdali je to potřeba? A co na to řeknou pozůstalí oběti?

Zdroj: MotherBoardTagy: virtuální realita  vražda  zločin  žurnalistika  novinář  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
28.10.2014 07:16:40   80.251.251.xxx 10
Nonny de la Peña je žena ;)

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.