2Mpx webová kamera s vestavěným mikrofonem za 350 Kč, to je Genius FaceCam 2020
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 30.9.2014

Pokud jste fandy do Skypování nebo jiné formy videokomunikace a sháníte pro svůj desktop solidní webovou kameru, která Vám nevyprázdní peněženku, mohla by Vás zaujmout novinka z dílny značky Genius. 

Je jí nová webová kamera s rozlišením 2 megapixely, kterou Genius nazval FaceCam 2020. Jedná se o jednoduchou a zejména cenově dostupnou webovou kameru, která je vyvedená v poměrně elegantním černém provedení. Pro připevnění k monitoru slouží klip, který je konstruován tak, aby ho bylo možné připevnit na horní stranu jakéhokoliv monitoru. 

 2Mpx webová kamera s vestavěným mikrofonem za 350 Kč, to je Genius FaceCam 2020

Šikovné je také prodloužené rameno, které umožňuje uživateli kamerou hýbat nahoru a dolu a umístit ji tak do kýžené polohy. V případě, že se uživatel rozhodne kameru umístit jinam než na monitor, například položit na desku stolu, poslouží klip také jako stojánek. 

 2Mpx webová kamera s vestavěným mikrofonem za 350 Kč, to je Genius FaceCam 2020

Součástí webové kamery je také vestavěný mikrofon, díky němuž se uživatel zbaví nutnosti dodatečné koupě mikrofonu nebo headsetu. Objektiv webové kamery je vybaven technologií automatického zaostření a vlastním CMOS čipem. Pokud máte strach z neoprávněného připojování ke kameře z internetu, určitě oceníte také funkci IPM, která by tomuto možnému napadení měla zabraňovat. 

 2Mpx webová kamera s vestavěným mikrofonem za 350 Kč, to je Genius FaceCam 2020

Pro připojení kamery slouží pouze jeden USB kabel. Rozměry FaceCam 2020 jsou 77 × 69 × 28 mm. Kamera je kompatibilní s operačními systémy Windows XP, OS X 10.4.9 nebo Linux 2.6.21 a novějšími. Doporučená koncová cena Genius FaceCam 2020 byla stanovená na 350 Kč včetně DPH. 

Zdroj: TZ GeniusTagy: Genius  FaceCam 2020  webová kamera  2 Mpx  mikrofon  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
15.10.2014 14:13:37   81.19.5.xxx 40
Na zaklade uvedene novinky jsem zakoupil tuto kameru a jake bylo moje prekvapeni - avizovany mikrofon neni pritomen, na strankach vyrobce se mi tento vyrobek vubec nepodarilo nalezt. Pouzivam Win8, obraz funguje bez problemu, ale nevidim zadne audio vstupni zarizeni :-(

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.