Kingston odhalil své nové DDR4 paměťové moduly HyperX Predator s frekvencí až 3 GHz
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 29.8.2014

Společně se základními deskami založenými na čipsetu Intel X99 Express se stále častěji objevují také operační paměti nového standardu DDR4, který právě zmíněné základní desky podporují.

Značná část výrobců jako je například G.Skill či Corsair už svoje nejvýkonnější moduly předvedla a pozadu nechce zůstat ani jeden z leaderů na trhu s operačními paměťmi, společně Kingston. Ta uvádí na trh řadu operačních pamětí HyperX Predator DDR4.

Jedná se o paměti vyšší třídy, které nabídnou kapacitu 16 GB a budou k dostání v několika variantách, které se liší provozní frekvencí. 16GB kit, který bude od nynějška k dostání, se skládá ze čtyř 4 GB modulů. K dostání budou varianty s frekvencí 2133 MHz, 2666 MHz, 2800 MHz a 3 GHz. Všechny varianty jsou osazeny vysokým heatspreaderem, který můžeme znát již z předchozí generace pamětí Predator. 

Kingston odhalil své nové DDR4 paměťové moduly HyperX Predator s frekvencí až 3 GHz

Paměti jsou určené pro základní desky s novými procesory Intel Haswell-E, které jsou ve většině případů vybaveny osmi DIMM sloty, tudíž se nemusíme bát, že bychom čtyři moduly neměli kam nainstalovat. 

V roce 2015 bychom se navíc měli od výrobců pamětí dočkat paměťových modulů s kapacitou až 16 GB. Celková kapacita se tak bude moci pohybovat od 64 do 128 GB, což bude pravděpodobně dostatečný operační výkon pro následujících několik let. 

Kingston odhalil své nové DDR4 paměťové moduly HyperX Predator s frekvencí až 3 GHz

Ale vraťme se k samotným pamětem Predator od Kingston. Ty by měly na trh dorazit tento měsíc. Ceny bohužel zatím známé nejsou. 

Zdroj: SoftpediaTagy: Kingston  HyperX  Predator  operační paměti  RAM  DDR4  3 GHz  16 GB  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.