ASRock X99 OC Formula: chystaná základní deska pro náročné taktovače
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 26.8.2014

Na webu se objevily snímky další chystané základní desky s čipsetem Intel X99 Express od společnosti ASRock.

Jedná se již o pátý model, který společnost ASRock odhalila ještě před jejím oficiálním vydáním. V tomto případě se jedná o desku zaměřenou na overclocking s označením OC Formula, která je vyvedena v kombinaci černého PCB se žlutými masivně vyhlížejícími chladiči. 

 ASRock X99 OC Formula: chystaná základní deska pro náročné taktovače

X99 OC Formula bude vybavena paticí LGA2011-3 a bude ji tedy možné osadit procesory série Intel Core i7 "Haswell-E". Pro napájení procesoru slouží 12fázová napájecí kaskáda, která zvládne dodávat až 1300 wattů. Mezi další výbavu se řadí kupříkladu čtveřice slotů PCI-Express 3.0, které mohou být v případě potřeby dodatečně napájeny konektorem Molex. Využít lze také jeden slot PCIe 2.0. 

Dále lze využít osm slotů DIMM pro paměti nového standardu DDR4. Připojení disků zajistí deset tradičních portů SATA III (6 Gb/s) společně s dvojicí rozhraní pro M.2 SSD. Za zmínku stojí také kvalitní zvukový kodek a dvojice síťových čipů se dvěma ethernetovými konektory. Dodatečně lze desku vybavit také Wi-Fi modulem do slotu mini PCIe.

 ASRock X99 OC Formula: chystaná základní deska pro náročné taktovače

ASRock desku vybavil také hydrofobním (vodoodpudivým) povrchem, který jsme mohli vidět už u některých předchozích modelů tohoto výrobce a díky němuž je deska do jisté míry chráněna před vlhkostí. Nechybí samozřejmě ani řada funkcí pro přetaktování komponent včetně hardwarového vypínače slotů PCI-Express.

 ASRock X99 OC Formula: chystaná základní deska pro náročné taktovače

Zadní panel nabídne kromě dvou síťových portů a pětice audio konektorů také šest portů USB 3.0, dva konektory USB 2.0 a kombinovaný port PS/2 sloužící k připojení klávesnice či myši. 

Zdroj: Hardware.infoTagy: ASRock  X99 OC Formula  základní deska  motherboard  Intel  X99 Express  LGA2011-3  Haswell-E  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.