ASRock X99M Killer: chystaná menší sestřička základní desky X99X Killer
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 16.8.2014

Před necelým týdnem jsme Vám přinesli zprávu o tom, že ASRock chystá vydání základní desky X99X Killer, která bude mít formát ATX a bude vybavena čipovou sadou Intel X99 Express společně s paticí LGA 2011-3. Nyní ASRock odhalil také její menší alternativu nazvanou X99M Killer.  

Jedná se o základní desku formátu micro-ATX, která je přes svoje malé rozměry poměrně slušně vybavená. Za zmínku rozhodně stojí například tři sloty PCI-Express 3.0 x16 pro umístění grafických karet a deset portů SATA III (6 Gb/s) pro připojení disků. Pro připojení SSD disku může posloužit také rozhraní Ultra M.2 (PCIe 3.0 x4). Při instalaci operačních pamětí DDR4 se budeme muset spokojit s "pouhými" čtyřmi sloty.

ASRock X99M Killer: chystaná menší sestřička základní desky X99X Killer

Zejména hráči potom ocení dvojici gigabitových síťových portů, z nichž jeden je spravován síťovou kartou od Intel a jeden čipem Killer E2200. Stejně jako u modelu X99X Killer, se i zde můžeme těšit na 7.1kanálový zvukový kodek Purity Sound 2 s pěti audio konektory. 

ASRock X99M Killer: chystaná menší sestřička základní desky X99X Killer

Zadní panel X99M Killer dále nabízí dva USB porty Fatal1ty a jeden kombinovaný konektor PS/2, které slouží k připojení myši a popřípadě i klávesnice. Mezi další konektory, které nalezneme na zadním panelu, se řadí čtveřice portů USB 3.0, dva porty USB 2.0 a rozhraní eSATA pro připojení externího disku. 

ASRock X99M Killer: chystaná menší sestřička základní desky X99X Killer

Cenovka desky zatím oznámena nebyla, na trh by však deska měla přijít společně s ostatními modely s čipsetem X99 Express, tedy přibližně začátkem příštího měsíce.

Zdroj: techPowerUp

 Tagy: ASRock  X99M Killer  základní deska  motherboard  micro-ATX  Intel  X99 Express  LGA2011-3  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.