MSI uveřejnilo první fotografie chystané základní desky pro overclockery X99S XPower AC
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 11.8.2014

Včera jsme Vám přinesli zprávu o první vlaštovce s čipsetem Intel X99 v podání Gigabyte, která bude určena hráčům. MSI nezůstává pozadu a na Facebooku svého anglického oddělení odhalilo podobu své chystané desky založené na čipové sadě Intel X99 určené overclockerům.

Jedná se už o druhou desku založenou na tomto čipsetu, kterými se MSI snaží navnadit své zákazníky. Prvním odhaleným kusem byla herní deska X99S Gaming 9 AC, kterou nyní doplnil model X99S XPower AC. Ten bude určený zejména náruživým taktovačům a tak je již tradičně vyveden v kombinaci černé a žluté barvy. Soudě podle snímku, kde můžeme vidět námrazu, se bude jednat o desku se silnou napájecí kaskádou, kterou bude možné využít i pro extrémní přetaktování s použitím tekutého dusíku. Deska je kromě zmíněného čipsetu vybavena paticí LGA2011-3, která umožní instalaci procesorů řady Haswell-E. 

 MSI uveřejnilo první fotografie chystané základní desky pro overclockery X99S XPower AC

Ze snímků je patrné, že se dočkáme, podobně jako u zmíněné Gigabyte X99 Gaming G1, osmi DIMM slotů sloužících pro přidání DDR4 pamětí. Pro instalaci grafických karet potom může posloužit až pět slotů PCI-Express 3.0 x16. Ty jsou doplněny o jeden slot pro rozšiřující karty PCI Express x1.

 MSI uveřejnilo první fotografie chystané základní desky pro overclockery X99S XPower AC

K připojení disků bude možné využít celkem deset portů SATA III (6 Gb/s), přičemž dva z nich můžou sloužit také pro připojení SATA Express disků. Neměl by chybět ani konektor pro mSATA disky. Mezi další konektivitu se řadí šestice portů USB 3.0 a osm konektorů USB 2.0. Přídomek AC v názvu desky naznačuje integraci Wi-Fi modulu standardu 802.11ac. Na zadním panelu tedy pravděpodobně nalezneme dva šroubovací konektory pro Wi-Fi a Bluetooth.  

Zdroj: Hardware.infoTagy: MSI  X99S XPower AC  základní deska  motherboard  Intel  X99  LGA2011-3  Haswell-E  overclocking  OC  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.