Filmaři zkoušejí vybrat peníze na dokument o zapomenutém ovladači Power Glove
autor: Lucie Jiříková , publikováno 7.8.2014

Ovládání počítače za pomoci gest je v těchto dnech téměř passé. Možná proto jsme rychle zapomněli, že o něco takového se už v roce 1989 pokoušela společnost Mattel.

I přestože byl projekt Mattelu s názvem Power Glove oficiálním licencovaným produktem Nintenda, tato společnost se na jeho designu ani samotném vydání produktu nepodílela. Přesto a nebo právě proto bylo Nintendo za Power Glove ostře kritizováno.

Ovladač pro NES (Nintendo Entertainment System) byl totiž značně nepřesný a těžko ovladatelný. Paradoxem je, že právě tento propadák je pravděpodobně vůbec nejznámějším herním ovladačem na světě. Toho se nyní chystají chytit filmaři, kteří mají o Power Glove roztočený dokument. Na jeho dokončení by rádi získali peníze na Kickstarteru.

Pokud byste filmařům chtěli pomoci uskutečnit jejich sen, nebo vás zajímají všechny špeky z pozadí vývoje Power Glove, neváhejte navštívit stránky projektu The Power of Glove na Kickstarteru. Do konce kampaně zbývá 28 dní. Z 15 000 dolarů, které autoři na dokončení dokumentu požadují, se už vybralo 4144 dolarů. To vypadá slibně.

Zdroj: EngadgetTagy: power glove  nintendo  mattel  ovládání pomocí gest  ovladač  rukavice  dokument  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
8.8.2014 09:04:32   62.209.192.xxx 32
S tema kickstarterovskyma novinkama se to tady nejak rozjizdi.
Slecne bych doporucil zasponzorovat tuto novinku: https://www.kickstarter.com/projects/2091647642/skea-smart-kegel-exercise-aid

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.