V roce 2018 dosáhne objem prodeje videoher 100 miliard dolarů
autor: Lucie Jiříková , publikováno 25.6.2014

I přes postrádající úctu a respekt společnosti roste herní průmysl jako houby po dešti. V posledních několika letech dominuje každému zábavnímu odvětví. V současné době je cennější než celý hudební a filmový průmysl dohromady a to je jeho tažení teprve začátek. 

Podle nové zprávy DFC Intelligence bude mít sám prodej videoherního softwaru hodnotu 100 miliard dolarů. V letošním roce se přitom očekávají zisky okolo 64 miliard dolarů. Za obrovským skokem stojí příjmy z mobilního hraní. Trh s mobilními hrami tento rok vydělal 10 miliard, v roce 2018 by to mělo být přibližně 3x tolik.

V roce 2018 dosáhne objem prodeje videoher 100 miliard dolarů

I když se nám to nemusí líbit, hry jako Candy Crush Saga herní průmysl pořádně nakoply. Vývojáři her pro mobily to však nebudou mít vůbec jednoduché. Trh s hrami pro mobily je velice roztříštěný a přeplněný. Společnosti mají také problémy s tím pochopit, jak vůbec mobilní průmysl funguje, což často vede ke špatnému výběru platformy a cílení hry.

Ve zprávě GFC je dále uvedeno, že konzole Sony a Nintendo se budou prodávat dobře i nadále. Xbox by však měl začít padam střemhlav až na samotné dno, a to i přestože v nedávné době nabídl možnost koupit si konzoli bez Kinectu. Zajímavá předpověď, nemyslíte?

Zdroj: KitGuruTagy: prodeje  dfc intelligence  zpráva  mobilní hry  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.