Asus nabízí přetaktování procesorů Intel na deskách řady H97, H87, B85 a H81
autor: Mirek Kočí , publikováno 20.6.2014

Tchajwanský výrobce umožní přetaktovat nejnovější procesory Intel Pentium Anniversary Edition (G3258), procesory Intel Core K 4. generace („Haswell“) a nové procesory Intel Core K 4. generace („Haswell Refresh“) na svých základních deskách založených na čipových sadách H97, H87, B85 a H81. A to díky aktualizaci UEFI BIOSu. Dosud přitom bylo přetaktování těchto procesorů možné jen na deskách s čipsetem Z87 a Z97.

Když teď do základní desky H97, H87, B85 nebo H81 osadí uživatel kompatibilní procesor Pentium Anniversary Edition, nebo procesory Haswell a Haswell Refresh, deska automaticky detekuje možnosti přetaktování procesoru, a související parametry ovlivňující násobič procesoru se objeví v systému UEFI BIOS.

Co je potřeba udělat:

  1. Uživatelé si musí stáhnout správnou verzi BIOSu z webových stránek Asus podpory pro odpovídající základní desku
  2. Procesory Intel Core K 4. generace („Haswell“ a „Haswell Refresh“) zahrnují Core i7 4770K, Core i5 4670K, Core i7-4790K a i5-4690K. Společnost Asus nezaručuje, že později uvedené procesory Intel s funkcemi pro přetaktování (řada „Haswell Refresh K“) budou podporovat přetaktování na základních deskách  H97, H87, B85 a H81.
  3. U základních desek A H97 lze přetaktovat pouze násobič CPU (hodnota „CPU ratio“) nových procesorů Pentium, procesorů Intel Core K 4. generace („Haswell“ a „Haswell Refresh“).
  4. Společnost Asus nezaručuje, že nové procesory Intel Pentium a procesory Core K („Haswell“ a „Haswell Refresh“) bude možné přetaktovat na základních deskách H97, H87, B85 a H81 poté, co společnost Intel vydá aktualizace softwaru nebo firmwaru způsobující změnu funkčnosti.
  5. Přetaktování může ovlivnit stabilitu systému, a dokonce poškodit komponenty nebo zařízení. Uživatel provádí přetaktování vždy výhradně na vlastní odpovědnost, riziko a náklady. Společnost Asus není zodpovědná za jakákoli poškození či jakékoli škody vzniklé v důsledku přetaktování.

Asus nabízí přetaktování procesorů Intel na deskách řady H97, H87, B85 a H81Tagy: Asus  procesor  intel  přetaktování  deska  Z87  Z97  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.