[Computex 2014] EVGA odhalila své vzduchem a vodou chlazené dual-GPU grafiky GeForce GTX Titan Z
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 5.6.2014

Společnost EVGA na veletrhu Computex využila příležitosti představit svoje dvě připravované nereferenční verze dvoučipové grafické karty GeForce GTX Titan Z

První varianta kombinuje referenční PCB z dílny NVIDIA s full-cover blokem vodního chlazení, který pro společnost EVGA vyrábí slovinská firma EK Water Blocks. Nad původním blokem EK-FC Titan Z s krytem z čirého akrylového plastu je přirozeně samozřejmě kryt, který na sobě nese logo EVGA. Karta je vybavena 2slotovou zadní I/O konzolou a je továrně přetaktovaná. Oproti referenční frekvenci dvou GPU 705 MHz se tedy dočkáme 758 MHz. Boost frekvence je potom z 876 MHz zvýšena na 941 MHz. Frekvence GDDR5 pamětí zůstala nepozměněna na hodnotě 7 GHz. 

 [Computex 2014] EVGA odhalila své vzduchem a vodou chlazené dual-GPU grafiky GeForce GTX Titan Z

Kromě toho EVGA odtajnila také první vlastní návrh GeForce GTX Titan Z, který je opatřen vlastním vzduchovým chladičem. Karta zatím nemá žádné označení, ale je vybavena chladičem ACX nové generace, který zabírá dva sloty. Chladič je založen na dvou pasivech s hliníkovým žebrováním, které chladí jednotlivá GPU. Oba pasivní chladiče jsou dále dochlazovány pomocí dvou ventilátorů o průměru 100 mm.

 [Computex 2014] EVGA odhalila své vzduchem a vodou chlazené dual-GPU grafiky GeForce GTX Titan Z

EVGA bohužel na veletrhu nezveřejnila žádné přesnější informace a specifikace této karty. Stále také není jasné, zda tato karta vůbec půjde do prodeje, vzhledem k tomu, že NVIDIA příliš často neuděluje povolení osadit své karty Titan nereferenčními chladiči. 

Zdroj: TechPowerUpTagy: EVGA  GeForce  GTX  Titan Z  NVIDIA  grafická karta  dual-GPU  EK Water Blocks  ACX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.