[Computex 2014] Společnost Raijintek odhalila dvojici chystaných PC skříní Atlas a Arcadia
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 3.6.2014

Společnost Raijintek se donedávna zaměřovala především na produkci chladičů procesorů, nyní se však snaží prorazit také na trh s počítačovými skříněmi, což prokázala již nedávno vydanou midi tower skříní AGOS.

Její nabídka skříní by však u jednoho modelu skončit neměla, protože bychom se v brzké době měli dočkat vydání dvojice zcela odlišných skříní nazvaných Arcadia a Atlas. Tyto skříně byly prvně odhaleny na právě probíhajícím veletrhu Computex 2014

První novým přírůstkem je tradiční midi tower skříň Arcadia, která je určena k instalaci základních desek formátu ATX. Jedná se o poměrně prostou skříň, která sází na jednoduchý design. Její rozměry jsou 200 × 455 × 430 mm a její udávaná hmotnost je 3,85 kg. K dostání by měly být dvě barevné varianty a to bílá a černá. Černý čelní panel skříně je tvořen z perforovaného plechu, za kterým mohou být ukryty dva 120mm ventilátory. Další ventilátory si najdou prostor na horním a zadním panelu. Na čelním panelu je umístěn také skrytý I/O panel se dvěma porty USB 3.0 a dvojicí HD audio konektorů. 

 [Computex 2014] Společnost Raijintek odhalila dvojici chystaných PC skříní Atlas a Arcadia

Za čelní panel skříně můžeme instalovat dvě optické mechaniky, společně s jednou disketovou mechanikou, popřípadě jiným příslušenstvím vhodným do této pozice. Pro instalaci disků poslouží čtveřice 3,5palcových pozic a dvě 2,5" pozice. Všechny prvky by mělo být možné nainstalovat bez použití nářadí. Na základní desku můžeme instalovat grafické karty s délkou až 400 mm a chladiče procesoru s výškou maximálně 160 mm. Vedle základní desky se nacházejí také předvrtané otvory pro vedení kabeláže. 

 [Computex 2014] Společnost Raijintek odhalila dvojici chystaných PC skříní Atlas a Arcadia

Další přírůstek nazvaný Atlas (stejně jako včera představená podobná skříň od BitFenix) má rozměry 288 ×380 × 435 mm a více kubický tvar. Samotná šasi skříně je tvořeny z 0,8 mm silné SECC oceli, přičemž zbylé prvky jsou vyrobeny z ABS plastu. Skříň je dělená na spodní a vrchní oddíl. Do vrchní části je možné naležato umístit základní desku formátu micro-ATX nebo mini-ITX až s pěti rozšiřujícími sloty. 

 [Computex 2014] Společnost Raijintek odhalila dvojici chystaných PC skříní Atlas a Arcadia

Do vrchní části pak můžeme umístit také jednu optickou mechaniku a popřípadě také disketovou mechaniku či čtečku paměťových karet. Pevné disky a napájecí zdroj mají své místo ve spodní polovině, pod držákem základní desky. Zde nalezneme celkem pět 3,5palcových pozic, do nichž můžeme umístit také 2,5" disky. Chladící systém může zahrnovat čtveřici předních 120mm ventilátorů, z nichž dva by měly být ke skříni dodávány, dva 140mm zadní větráky  a dva 140mm ventilátory, které je možné umístit pod vrchní panel. Na základní desku můžeme namontovat chladiče CPU s výškou až 180 mm a grafické karty dlouhé maximálně 310 mm.

Kdy a za kolik obě skříně dorazí na trh zatím jasné není. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Raijintek  Atlas  Arcadia  PC skříň  case  midi tower  ATX  micro-ATX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.