AOC zahájilo prodej dvou 28" monitorů využívajících MVA panel
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 23.4.2014

Společnost AOC přichází na trh se dvěma monitory s velikostí úhlopříčky 28", které využívají typ panelu MVA a nesou označení m2870Vhe a m2870Vq.

Společným rysem obou nových modelů je zmíněný 28" displej s poměrem stran 16:9 a rozlišením Full HD. Zmíněná technologie displeje MVA zajišťuje zobrazení bohatých a sytých barev, vysoký kontrast a slušnou dobu odezvy. Podsvícení displeje je zajištěno pomocí LED. Oba modely jsou navíc vybaveny celou řadou vstupů. 

AOC zahájilo prodej dvou 28\

Teď k samotným specifikacím obou monitorů. Ty zahrnují kromě zmíněného rozlišení také kontrastní poměr 3000:1, pozorovací úhly 178° v obou směrech a dobu odezvy 5 ms. Jas monitorů potom dosahuje hodnoty 300 cd/m². Oba monitory se pochlubí možností připojení přes digitální porty DVI a HDMI a analogový vstup D-Sub. Model m2870Vq je dále vybaven také rozhraním DisplayPort. Dočkáme se u něj navíc vestavěných stereo reproduktorů

Využít můžeme také řadu nástrojů, které do jisté míry usnadňují nastavení monitorů a celkový uživatelský komfort. Mezi nimi nechybí také režimy, které snižují spotřebu energie. Zajímavostí je program Screen+, který umožňuje rozdělení obrazovky do čtyř samostatných oblastí, v nichž můžeme zobrazovat jednotlivé aplikace. Za zmínku stojí také to, že oba monitory splňují certifikace TCO 6.0 a Energy Star 6.0. 

AOC zahájilo prodej dvou 28\

Model m2870Vhe je již k dostání i u nás za cenu pohybující se kolem 6 500 Kč. Na model m2870Vq si budeme u nás muset ještě počkat. Jeho cena na ostatních trzích se pohybuje okolo 190 liber

Zdroj: TechPowerUpTagy: AOC  m2870Vhe  m2870Vq  monitor  LCD  LED  MVA  28"  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.