ASUS představil novou základní desku B85-Pro ze série Gamer
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 25.3.2014

ASUS představil jednu z prvních základních desek své série Gamer, která je určena především k ukojení vyšších nároků hráčů počítačových her za přijatelné peníze.

Jedná se v podstatě o další přírůstek do řady základních desek s čipsetem B85, který vychází z již vydané desky B85-Pro a je nově vybavena černým PCB v kombinaci s červenými prvky chlazení. Dále se dočkáme několika detailů, které ocení hlavně hráči. Deska je vlastně pokusem ASUS nabídnout poměrně levnou základní desku, která je do jisté míry uzpůsobena pro hráče PC her. Deska samozřejmě není vybavena zdaleka tak, jako high-end modely prodávané pod značkou ROG (Republic of Gamers), ale zato je výrazně levnější.

ASUS představil novou základní desku B85-Pro ze série Gamer

Jedná se o základní desku běžného formátu ATX, která využívá 8fázové VRM a je vybavena socketem procesoru LGA 1150. Využít na ní můžeme čtyři DIMM sloty pro připojení DDR3 pamětí. Kromě toho zde nalezneme také jedno rozhraní PCI-Express 3.0 x16, společně s dlouhým x16 slotem PCI-Express 2.0. Kromě toho se dočkáme také slotů pro rozšiřující karty v podobě dvou slotů PCIe 2.0 x1 a trojice starších rozhraní PCI. 

ASUS představil novou základní desku B85-Pro ze série Gamer

Při připojení disků poslouží čtyři porty SATA III (6 Gb/s) a dvojice konektorů SATA II (3 Gb/s). Při pohledu na zadní panel zjistíme, že k připojení zobrazovacích zařízení můžeme využít výstupy DVI, D-Sub a také HDMI. Na zadním panelu je dále možné využít čtyři porty USB 2.0, dvojici portů USB 3.0, gigabitový ethernetový port a šestici audio konektorů.

ASUS představil novou základní desku B85-Pro ze série Gamer

Pro síťovou komunikaci deska využívá řadič Intel I217V GbE. Kvalitní audio reprodukce je potom zajištěna pomocí technologie SuperemeFX, využívající 115 dBA SBR CODEC, společně se 300Ω sluchátkovým zesilovačem. Pro zajištění stability využívá deska kvalitní černé polovodičové kondenzátory. 

ASUS představil novou základní desku B85-Pro ze série Gamer

Výrobce bohužel zatím neodhalil cenu nové desky. Měla by se ale pohybovat přibližně v relaci konkurenčních základních desek MSI B85-G43 Gaming a ASRock Fatal1ty B85 Killer, tedy za cenu okolo 2 500 Kč.

Zdroj: 1, 2Tagy: ASUS  B85-Pro Gamer  základní deska  motherboard  Intel  B85  LGA 1150  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.