CeBIT 2014: TP-LINK vystavoval mobilní 3G WiFi modem se čtečkou karet
autor: Ondřej Košťál , publikováno 12.3.2014

Aby modem mohl fungovat, má samozřejmě svojí baterii. Tu lze nyní používat i k dobíjení jiných zařízení. Micro-SD čtečka bohužel není sdílená ani nijak propojená s WiFi sítí.

Nový 3G WiFi modem s označením M5360 nahradí současně prodávaný M5350. Mezi tím ale ještě přijde levnější verze (M5250) současně prodávaného modemu, která přijde o OLED displej a bude mít jen jednoduché stavové diody. Novinka M5360 zatím ani není finální a změnit se může na poslední chvíli i její vzhled.

CeBIT 2014: TP-LINK vystavoval mobilní 3G WiFi modem se čtečkou karet

Stejně jako předchozí produkt se jedná o 3G modem, který následně vytvoří bezdrátovou síť WiFi 802.11n pro přístup k internetu z až 10 zařízení najednou. Podporovány jsou sítě HSPA+/HSPA/UMTS/EDGE/GPRS/GSM s rychlostí stahování až 21,6 Mb/s a nahrávání 5,76 Mb/s. LTE verze přijde někdy po 3G modelu.

CeBIT 2014: TP-LINK vystavoval mobilní 3G WiFi modem se čtečkou karet CeBIT 2014: TP-LINK vystavoval mobilní 3G WiFi modem se čtečkou karet

O stavu sítě vás informuje malý OLED displej. Baterie s kapacitou 5200 mAh vydrží 16-26 hodin při běžném provozu jednoho zařízení (poslech hudby, čtení mailů) případně 16-17 hodin při datově náročném prohlížení (streamování videa, stahování objemných souborů). Díky konektoru USB 2.0 je možné použít vestavěnou baterii i pro dobíjení mobilních telefonů a tabletů.

Je ale škoda, že přítomný slot pro Micro-SD karty, lze využít jen připojením přes USB kabel k počítači. Jiným způsobem není paměťová karta s kapacitou až 32 GB dostupná. Jisté není ani datum, kdy se zařízení dostane na trh. U předchozího modemu to byl dokonce rok mezi tím, než se funkční zařízení dostalo na trh. To je prostě důvod, proč je vývoj občas tak pomalý.

Více informací na mikrostránce.Tagy: CeBIT 2014: TP-LINK  3G modem  záložní baterie  čtečka karet  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.