AOC uvádí na trh dva nové dotykové monitory s Full HD rozlišením
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 19.2.2014

Společnost AOC, přední výrobce zobrazovacích zařízení, představila a uvedla na trh dvojici nových dotykových monitorů, které doplní sérii s označením i72

Oba monitory se pochlubí především možností ovládání pomocí až deseti dotyků najednou. Společné mají také Full HD rozlišení a využití kvalitního IPS panelu. Využitý typ panelu zaručuje kvalitní obraz a solidní pozorovací úhly. K dostání bude 21,5" označená jako i2272Pwhut a 23,6" varianta s označením i2472Pwhut. Dalšími společnými rysy obou modelů bude možnost náklonu displeje od 15° do 57°. Oba modely jsou navíc vybaveny integrovaným mikrofonem a webovou kamerou vestavěnou do rámu, která zvládne natáčet v HD rozlišení.

AOC uvádí na trh dva nové dotykové monitory s Full HD rozlišením

Monitory se pochlubí také certifikací pro Windows 8, mají tedy podporu různých gest v prostředí tohoto operačního systému. Co se týče specifikací, oba modely využívají, jak jsem již zmínil, typ displeje IPS, díky čemuž nabídnou pozorovací úhly 178 stupňů v obou směrech. Kromě toho mají oba monitory Full HD rozlišení a využívají WLED podsvícení, tedy podsvícení za pomoci bílých LED diod. Další specifikace zahrnují například jas 250 cd/m2 či dobu odezvy 5 ms. K propojení monitoru s PC můžeme využít dvojici portů HDMI, společně s jedním D-Sub konektorem. Podporována je také funkce MHL pro připojení chytrých zařízení.

AOC uvádí na trh dva nové dotykové monitory s Full HD rozlišením

Kromě toho se dočkáme také dvou portů USB 3.0 a dvou portů USB 2.0, do nichž lze přes monitor připojovat další periferie. Kromě vestavěného mikrofonu a webkamery určitě potěší také duo integrovaných 2W reproduktorů. Menší 21,5palcová verze je u nás již k dostání za cenu pohybující se kolem 8 200 Kč. Cena většího modelů zatím známá není. 

Zdroj: TechPowerUpTagy: AOC  2272Pwhut  i2472Pwhut  dotykový monitor  IPS  Full HD  WLED  Windows 8  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.