MSI představilo AC verzi základní desky Z87 MPower MAX s Wi-Fi a Bluetooth
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 20.1.2014

MSI chystá vydání AC verze své high-end základní desky Z87 MPower MAX, která bude nově vybavena možností bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi. 

Z názvu je patrné, že deska umožňuje připojení k internetu či síti za pomoci bezdrátového připojení Wi-Fi standardu 802.11 ac. Vyjímatelný modul, který se stará o provoz Wi-Fi a Bluetooth, zvládne pracovat v obou pásmech, tedy 2,4 GHz i 5 GHz. Díky tomu je možné provozovat bezdrátové připojení k internetu rychlostí až 867 Mb/s v 5GHz pásmu. K desce jsou dodávány dvě antény sloužící k přijímání Wi-Fi signálu. Kromě Wi-Fi se dočkáme také zmíněné bezdrátové technologie Bluetooth 4.0. 

MSI představilo AC verzi základní desky Z87 MPower MAX s Wi-Fi a Bluetooth

Zbytek specifikací se nikterak neliší od původní verze Z87 MPower MAX. Deska MAX AC je stejně jako její předchůdkyně založená na čipové sadě Intel Z87 a vybavena 20fázovým VRM, které se stará o napájení procesoru. Procesor je možné umístit do patice LGA1150. Pro připojení DDR3 pamětí lze využít čtyři sloty DIMM. Na desce dále nalezneme tři sloty PCI-Express 3.0 x16 a čtyři PCI Express 2.0x1. Pro připojení pevných disků a SSD je deska vybavena celkem osmi porty SATA III (6 Gb/s), z nichž je šest umístěno přímo na PCH.

MSI představilo AC verzi základní desky Z87 MPower MAX s Wi-Fi a Bluetooth

Kromě Wi-Fi se lze k internetu připojit pomocí ethernetového  gigabitového portu, který využívá integrovanou síťovou kartu Killer E2205. Na zadním panelu dále nalezneme šest portů USB 3.0, dva porty USB 2.0, konektory 8kanálového HD audia (se sluchátkovým zesilovačem) a v neposlední řadě také dvojici rozhraní HDMI a jeden DisplayPort. K dispozici je také klasický konektor PS/2, který poslouží k připojení klávesnice či myši. 

O ceně nové desky se zatím výrobce nezmiňuje.

Zdroj: 1, 2Tagy: MSI  Z87 MPower MAX AC  Intel Z87  základní deska  motherboard  LGA1150  Wi-Fi  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
15.1.2015 13:27:24   89.24.139.xxx 00
Hodnocení vzhledu: 10/10
Deska na první pohled vypadá velice dobře. Barevně sladěná ve znamení barev černé a žluté. Kondenzátory, DIMM sloty, PCI-E linky a SATA porty jsou v černé barvě a jen decentně na pasivním chladiči je žlutá barva. MSI zvolila barevné sladění velice hezky a celá deska je barevně sladěná na výbornou.

Při montáži rozměrově velkých chladičů budete muset sundat pasivní chlazení napájecí kaskády.
Klíčové vlastnosti: 9/10
Jedná se o bohatě vybavenou základní desku určenou spíše pro nadšence než průměrné uživatele.

Deska je již vybavená výbornou ethernet kartou s čipem KILLER 2205 ™ který v minulosti se prodával samostatně za poměrně vysokou cenu. Dnes již najdeme několik desek s tímto čipem. Jedná se především o čistě herní věc, který zrychluje herní provoz v online hrách. Testoval jsem to na svém relativně rychlém připojení a skutečně tam nějaké urychlení v praxi je. Takže pro hráče je to výhodou.

Další zajímavostí je SUPER RAID. Jedná se o port na základní desce ke kterému můžete připojit rozměrově malinký SSD disk pro urychlení startu operačního systému nebo nejpoužívanějších programů. Vzhledem k tomu, že deska stojí skoro 6000,- Kč tak si myslím, že většina lidí stejně bude vlastnit samostatné SSD. Proto jej nepovažuji za velkou výhodu. Přesto je možnost zapojit do samotné desky disk s rozhraním mSATA. Nejlevnější disky se dají koupit od 800,- Kč od 32GB do 1TB cena však takových SSD stojí více jak 13 000,- Kč přesto se výrobce rozhodl tuto desku tímto portem vybavit.

OC GENIE 4 jedná se o zajímavou technologii kdy v podstatě stačí smáčknout na základní desce tlačítko a přetaktuje CPU bez nastavování funkcí v BIOS. S touto vlastností však mám negativní zkušenosti a téměř vždy jsem se ani nedostal ani do systému a byl BSOD. Na vině jistě budou moje RAM moduly. Přesto se jedná o zajímavou věc určenou spíše lidem co jsou nadšení vysokým taktováním nejlépe s LN2.

Výrobce se chlubí Audio Boost kde popisuje extra špičkový zvuk. Dokonce je prý plně izolován od ostatních komponentů. No používal jsem to týden a zvuk je skutečně výborný, ale pro audiofila to bude málo. Většina hráčů si však s čipem Realtek ALC1150 vystačí bohatě. Poskytuje kvalitní zvuk. Po zapojení mé samostatné zvukové karty je zvuk věrnější a opravdu křišťálově čistý. Můj dojem přesto od řešení MSI je dobrý. Rušivé praskání jsem opravdu nezaznamenal v žádné hře ani při poslechu muziky. MSI dokonce na driverech s DVD přibaluje SW od Creative kde lze ještě vylepšit úroveň zvuku podle sebe. Koukal jsem na desku a skutečně tam jsou extra kvalitní kondenzátory a mírné osvětlení kde se odděluje SB od MoBo - pěkné.

INTEL ® Wi-Fi + Bluetooth jedná se o plně odpojitelné zařízení které poskytuje bezdrátový internet a to i jako AP! Lze přišroubovat k desce na šroubek. Pokud chcete ze svého počítače udělat Access point (přístupový bod) tak s touto deskou je to opravdu jednoduché. Respektive stačí zapojení ethernet přípojky do PC a zapnout AP a ostatní uživatelé (s mobilem, tabletem nebo PSP) se budou moci po zadání hesla připojit na bezdrátovou sít wifi Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac (2.4/5GHz Dual-band) a Bluetooth 4.0, 3.0 + HS, 2.. Výrobce přibaluje dvě černé anténky. Přenosové rychlosti bezdrátového internetu jsou velice dobré a nezaznamenal jsem nějaké ztráty a nebo zpomalení rychlosti. Instalace ovladačů z přiloženého CD trvala několik minutu a zaznamenal jsem asi 3 restarty PC.

Podpora nejrychlejších pamětí na trhu DDR III 3000MHz v BIOS dokonce po aktualizaci na verzi 1.7 na 3200MHz! V tomto ohledu je skutečně deska dobrá zejména na extrémní taktování. Pokud byste skutečně chtěli koupit nějaké drahé a rychlé paměti třeba z řady Dominátor tak máte jistotu, že budou pracovat i s nejnovější normou DDR III 3000.

Deska pochopitelně podporuje nVIDIA SLI nebo od AMD CrossFire a chválím výrobce za rozložení slotů od sebe celkový layout desky je velice dobrý a komponenty nejsou příliš u sebe.

BIOS je celkově přehledný a ladí s deskou ve znamení žlutých a černých barev. Nastavení BIOS je přehledné a hodnoty které můžete nastavovat jsou dostatečně podrobné a to zejména u pamětí a procesoru. Potěšila mně funkce HW monitor. Zajímavou funkcí v BIOS je Explorer Board obrázek své základní desky a co v ní máte právě připojené. Toto se hodí zejména pro snadnou správu hardwaru zapojení do desky tj. RAM, GK, CPU,atd. to co máte obsazené je stylově žlutě znázorněno.

V SW od MSI je možnost si vytvořit vlastní RAM DISK který je ještě rychlejší než SSD. Tuto funkci jsem prozatím nezkoušel a jedná se spíše o brutální zrychlování n...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.