CES 2014: Mushkin představil svoje nové SSD disky ProSpec
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 7.1.2014

Zajímavá Vás co si pro CES 2014 přichystal známý výrobce kvalitních paměťových zařízení, společnost Mushkin? Je to řada SSD disků.

Firma Mushkin na CES 2014 oznámila uvedení na trh své nové řady SSD disků, určených především pro podnikové a průmyslové užití. Tato řada nese označení ProSpec a klade důraz především na rychlost a bezpečnost dat.

Jedná se o 2,5 palcové SSD disky založené na SandForce SF-2500 řadičích, využívající MLC NAND flash paměťové čipy. Připojit je lze pomocí SATA III (6 Gb/s) rozhraní a jsou samozřejmě kompatibilní i se staršími typy SSD rozhraní. Pro bezpečnost dat je u všech disků této řady využito 128-bitové hardwarové AES šifrování.

CES 2014: Mushkin představil svoje nové SSD disky ProSpec

Výkon vyjádřený rychlostí náhodného čtení dosahuje hodnoty 80 000 IOPS, zatímco náhodný zápis může dosahovat 42 000 IOPS. Běžná rychlost čtení se pohybuje okolo 560 MB/s, přičemž rychlost zápisu je o něco nižší. K dispozici budou disky s kapcitou od 100 do 480 GB. ProSpec disky disponují ochranou technologií Power Safe Technology, která zajišťuje ochranu dat při přerušení dodávky elektrické energie.

CES 2014: Mushkin představil svoje nové SSD disky ProSpec

Dočkáme se také podpory TRIM, S.M.A.R.T a dalších běžných funkcí. Disky splňují certifikace RoHS, FCC a CE. Nutno dodat, že se na všechny modely vztahuje také tříletá záruka od výrobce.

Zdroj: LegitReviewsTagy: Mushkin  ProSpec  SSD  HDD  disk  SandForce  NAND flash  MLC  480 GB  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.