Podíl Windows Phone ve smartphonech v EU vzrostl nad 10 procent
autor: Mirek Kočí , publikováno 5.12.2013

Operační systém Windows Phone získal poprvé v historii na evropském trhu více než desetiprocentní podíl. Vyplývá to z průzkumu britské výzkumné společnosti Kantar WorldPanel. V Evropě si prvenství i nadále drží Android, s velkým náskokem před iOS.

Londýnská firma se ve své nejnovější studii zaměřila na podíl jednotlivých operačních systémů v Evropě na základě počtu prodaných smartphonů. Údaje o prodejích za shromáždila v pětici vybraných evropských státech. Konkrétně jde i Velkou Británii, Německo, Francii, Itálii a Španělsko.

Na zvyšujících se prodejích smartphonů se systémem od Microsoftu se podílí hlavně firma Nokia. Velkým hitem je model Lumia 620 a především pak populární Lumia 520. Ve Velké Británii Windows Phone náleželo v říjnu 12 procent trhu (celkově 10,2 procenta).

Android vykazuje na všech sledovaných trzích nadpoloviční podíl a byl nainstalovaný na téměř 71 procentech smartphonů. Operační systém Apple iOS si připsal podíl 15,8 procenta. V meziročním srovnání si pohoršil o znatelných 5,4 procenta.

Podíl Windows Phone ve smartphonech v EU vzrostl nad 10 procent

Zdroj: GSMArena

 Tagy: Android  iOS  Kantar WorldPanel  lumia  Lumia 520  nokia  Windows Phone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.