Výkonný a lehký CPU chladič, to je nový Scythe Katetsu
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 29.11.2013

Kromě speciální edice chladiče CPU Ashura Shadow nyní vydává Scythe novinku v podobě dalšího chladiče procesoru, nazavného Kotetsu.

Nový chladič Scythe se blýskne nejen dobrým poměrem ceny a výkonu, ale také poměrně nízkou hmotností. Chladič totiž váží solidních 480 g, přičemž jeho rozměry jsou 130 × 58 × 160 (š × v × h) mm. Díky těmto rozměrům může být chladič využit i v sestavách, založených na Mini-ATX a Micro-ATX základních deskách. 

Teď k samotnému tělu chladiče, to je z velké části tvořeno pasivním chladičem s hliníkovým žebrováním. O odvod tepla ze základny resp. od procesoru se starají čtyři měděné heatpipe trubice o průměru 6 mm. Zmíněná základna je také vyrobena z mědi. 

Výkonný a lehký CPU chladič, to je nový Scythe Katetsu

O ochlazování pasivní části se postará jeden 120 mm Glide Steam ventilátor, který nabídne možnost regulace otáček mezi 400 a 1400 RPM. Hladina hluku, který ventilátor produkuje, se pohybuje v rozmezí mezi 5,3 a 28 dBA. Ventilátor zajišťuje průtok vzduchu pohybující se od 63,49 do 165,10 metru krychlového za hodinu, což je 20,7 až 79 CFM. Pokud vám ani tento výkon nestačí, může být chladič dodatečně osazen dalším 120 mm fanem.  K přimontování chladiče na základní desku poslouží "H.P.M.S." (hyper-precision mounting system) montážní systém. 

Výkonný a lehký CPU chladič, to je nový Scythe Katetsu

Dalším specifikem snad všech chladičů CPU od Scythe je kompatibilita s celou řadou patic jak od AMD, tak od Intel. Ani u Kotetsu tomu není jinak a podporovány jsou sockety Intel LGA1150, LGA775, LGA1155, LGA1156 a LGA1366 a AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 a FM2.

Výkonný a lehký CPU chladič, to je nový Scythe Katetsu

V úvodu jsem zmínil solidní cenu nového chladiče, která byla stanovena na 28 euro (bez DPH), tedy asi 770 Kč, což není za výkonný chladič CPU typu věž zase tolik.

Zdroj: TechPowerUp


Tagy: Scythe  Katetsu  chladič CPU  CPU cooler  Glide Steam  120 mm fan  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.