Clacer 240L – nový AiO vodní chladič CPU od Cooler Master
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 22.10.2013

Stejně jako společnost Enermax přichází i Cooler Master s uzavřeným all-in-one kapalinovým chladičem procesoru o délce 240 mm.

Chladič je určen pro uživatele, kteří chtějí chladit CPU pomocí vody a současně nechtějí investovat do kompletního systému vodního chlazení. Clacer 240L, jak byl chladič nazván, se pochlubí především jednoduchou montáží, je tedy určen i pro méně zručné uživatele. 

Teď něco k samotnému chladiči, ten má standardní větší formát radiátoru, jinými slovy má radiátor o délce 240 mm. Čerpadlo použité u chladiče bylo vyvinuto ve spolupráci se společností Swiftech a může se pochlubit solidním průtokem 165l/h při tlaku 2650 mm H2O a to především díky jeho vysokému výkonu, které pracuje rychlostí až 3 500 otáček za minutu. Základna chladiče je kompletně měděná. 

 Clacer 240L – nový AiO vodní chladič CPU od Cooler Master

Chladič resp. dva fany Blademaster, které radiátor ochlazují, jsou napájeny společně s vodní pumpou (čerpadlem) pomocí SATA konektoru a mají průměr 120 mm. Rychlost otáčení ventilátorů je 2400 RPM. Hadice vodící kapalinu jsou černé barvy a vyvedeny z PVC. 

Výrobce bohužel zatím neuvedl žádné informace o cenách AiO kapalinového chladiče. Clacer 240L by měl být k dispozici již tento měsíc. 

Zdroj: SoftpediaTagy: Cooler Master  Clacer 240L  CPU cooler  chladič CPU  vodní chlazení  watercooling  All-in-One  240 mm radiátor  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.