Steam Machines budou i s AMD
autor: Ondřej Košťál , publikováno 10.10.2013

Vypadalo to, že stejně jako v případě Origin PC, se budou v herních konzolích Steam Machines objevovat jen grafické karty nVidia. Není to tak. AMD bude zastoupeno také.

Po ohlášení herních konzolí Steam Machines od Valve, začalo se ihned spekulovat, jaký hardware budou mít. O pár dní později byly uvedeny specifikace prototypů, které bude Valve rozdávat. Ty ale nebyly stejné. Každý měl jinou grafickou kartou a jiný procesor. Vždy ale v kombinaci Intel a nVidia. O AMD nebyla nikde zmínka. Ve spojení s tím, že nVidia začala letos více podporovat Linux, se dalo říct, že AMD má smůlu.

Steam Machines budou i s AMD

Marketingový ředitel Doug Lombardi nyní v rozhovoru pro Forbes řekl, že první vlna Steam Machines bude mít grafické karty nVidia, ale rozhodně to neznačí, že by vždy byly jen s těmito grafikami.

„V roce 2014 budou dostupné Steam Machines s grafikami AMD, Nvidia a Intel. Valve úzce spolupracuje se všemi třemi společnostmi na optimalizacích jejich hardwaru pro Steam OS a bude tak činit i nadále v dohledné budoucnosti.“

AMD tedy bude mít grafické karty i zde. Pokud to shrneme, AMD je ve všech nových konzolích (Nintendo Wii U, PS4, Xbox One a nyní i Steam Machines) a nVidia? Ještě to bude zajímavé.

Zdroj: FudzillaTagy: AMD  Valve  Steam Machines  herní  konzole  Steam  SteamOS  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

24 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.