[IDF 2013] OCZ představilo nový Z-Drive R4 SSD disk a další novinky
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 12.9.2013

OCZ , stejně jako mnoho jiných firem, využilo možnosti prezentovat své výrobky na letošním IDF fóru. OCZ především několik SSD disků, různých typů a rozhraní.

OCZ představilo SATA, SAS a dokonce i PCIe SSD disky. Disky jsou určeny především pro provoz v podnikovém prostředí. Jsou vhodné pro ukládání aplikací, pro možnosti virtualizace, ukládání databází i cloudová řešení. 

 [IDF 2013] OCZ představilo nový Z-Drive R4 SSD disk a další novinky

Za zmínku stojí představený SSD disk Intrepid 3, který již byl k vidění na několika veletrzích, ale stále nebyl vydán. Disk je založen na Indilinx Everest 2 řadiči, který byl použit již u Vertex 4 disků. Jedná se o 2,5" disk, který lze připojit pomocí SATA rozhraní a který je určen pro zmiňované podnikové využití. Výrobce slibuje, že tento disk bude k dispozici již brzy. 

 [IDF 2013] OCZ představilo nový Z-Drive R4 SSD disk a další novinky

Nejvyšší pozornost si rozhodně zaslouží menší disk Z-Drive R4, který lze připojit pomocí PCIe slotu a je založen na osmi SandForce SF2582 řadičích a NAND paměti od Toshiba. Disk je konstruován tak, aby ho bylo možné využít v různých druzích platforem. Disk má také podporu pro zapojení v systémech Open Compute Project (OCP).

Zdroj: LegitReviewsTagy: OCZ  Z-Drive R4  Intrepid 3  SSD  Indilinx Everes 2  SandForce SF2582  SATA  PCIe  NAND flash  IDF 2013  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.