Xigmatek vydal svůj chladič SD1467 Orthrus
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 20.6.2013

Jak bylo vidět na nedávném veletrhu Computex, Xigmatek chystá vydat celou řadu chladičů s nekonvenční konstrukcí a jedním z nich je také Orthrus.

Chladič CPU, který jsme Vám již představili v novince z Computexu, bude nyní k dispozici. Chladič má pevnou měděnou základnu, z níž vychází sedm 6 mm trubic heatpipe, které odvádějí teplo do dvou pasivních hliníkových chladičů.

Xigmatek vydal svůj chladič SD1467 Orthrus

Dvě trubice odvádějí teplo do spodního pasivu, zatímco zbylých pět trubic vede teplo do vrchního zásobníku s hliníkovým žebrováním, který je ochlazován pomocí 140 mm PWM ventilátoru. Ventilátor nabídne rozsah otáček od 800 do 1200 RPM. Menší pasiv je také aktivně ochlazován a to za pomoci dalšího 80 mm PWM ventilátoru s maximální rychlostí 2000 otáček za minutu. 

Xigmatek vydal svůj chladič SD1467 Orthrus

Chladič má hmotnost 875 gramů a jeho tvůrci tvrdí, že může ochladit až 180 W pomocí těchto dvou ventilátorů. Xigmatek chladič má černý plastový kryt, který je sice praktický, ale nepůsobí příliš elegantně. Nicméně zmíněný kryt alespoň chrání žebrování.

Xigmatek vydal svůj chladič SD1467 Orthrus

Chladič by měl být podle výrobce také extrémně tichý. Ventilátory jsou vybaveny bílou LED a FCB ložiskem (na kapalinové bázi). Všechny kabely vedoucí od ventilátoru jsou opleteny, což zaručuje přehlednější cable management. 

Zdroj: TechPowerUpTagy: Xigmatek  SD1467  Orthrus  chladič CPU  180 W TDP  140 mm fan  80 mm fan  PWM ventilátor  6× heatpipe  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.