CES 2013: Project Ophelia – Instantní počítač ve flash disku s Androidem 4.0
autor: Ondřej Košťál , publikováno 8.1.2013

Tento flash disk stačí připojit do televize nebo monitoru přes USB nebo MHL rozhraní a rázem získáváte klasický počítač se systémem Android. Skvělá poslední záchrana.

Společnost Dell myslí do budoucna a předpokládá možnost, kdy jednoduše budou mít lidé data, s kterými pracují, uložená na vzdáleném serveru a ne jen na lokálním počítači. K tomuto účel pak vyvíjí přístroj, který se zatím označuje jako Project Ophelia. Jedná se o zařízení velikosti flashky, které má jeden USB konektor. Ten zastrčíte do podporované televize nebo monitoru, na kterém se vám ihned spustí operační systém Android 4.0 a vy můžete začít pracovat nebo jen někomu ukázat svá vzdálená data.

CES 2013: Project Ophelia – Instantní počítač ve flash disku s Androidem 4.0

V těle je integrována samozřejmě WiFi pro přístup k internetu, Bluetooth pro připojení bezdrátové klávesnice a myši. Samozřejmostí je také možnosti vzdáleného ovládání počítačů s Windows přes vzdálenou plochu a zabezpečené připojení.

Otázkou je, zda-li má takové zařízení smysl, jelikož stejné věci nabízejí i chytré telefony, které má většina uživatelů. Ty navíc nepotřebují žádný monitor k tomu, abyste s nimi mohli pracovat. Malý klient od Dellu bude dostupný během první poloviny letošního roku za zatím neupřesněnou cenu.

Zdroj: techPowerUp!Tagy: Dell  Project Ophelia  klient  flashka  USB  počítač  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.