Společnost I-O Data uvedla nový jednodiskový NAS RockDisk Next
autor: Ondřej Košťál , publikováno 9.11.2012

Novinka má však místo jen pro jeden disk. Není to tedy na žádné zálohování, kde umření disku znamená ztráta dat. Pohodlně ale můžete streamovat a sdílet třeba filmy.

Společnost I-O Data zabývající se povětšinou úložnými zařízeními, uvedla nové chytré datové úložiště. Tento jednodiskový NAS server má rozměry 42 × 125 × 215 mm. Mimo jednoho disku uvnitř krabičky, lze další připojit například přes eSATA konektor.

Pomocí NAS serveru můžete například streamovat hudbu či video do vašich počítačů, notebooků či tabletů, stejně tak z něj můžete udělat centralizované úložiště pro svá data, jako například fotografie nebo dokumenty. Pro zálohu se však samozřejmě doporučují alespoň dvoudiskové NAS servery s podporou RAID, které předcházejí ztrátě dat při zkolabování jednoho disku.

Společnost I-O Data uvedla nový jednodiskový NAS RockDisk Next

V našem případě je RockDisk Next poháněn dvoujádrovou SoC jednotkou, která má k dispozici 256 MB operační paměti DDR2. Na disku dále najdeme ještě další 3 USB 2.0 porty a gigabitový Ethernet.

Na výběr budou tři verze. Základní neobsahuje žádný disk, tu pořídíte za 100 dolarů (2 400 Kč). Za verzi s 2TB pevným diskem následně dáte 198 dolarů (4 700 Kč) a 3TB verze stojí 249 dolarů (6 000 Kč).

Zdroj: techPowerUp!Tagy: I-O Data  RockDisk  Next  NAS  server  pevný disk  HDD  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.