Zalman ZM700-SV: 700 W zdroj s certifikací 80 Plus Silver |
autor: Jaroslav Lexa , publikováno 9.11.2012 |
Etablovaná společnost Zalman uvedla na trh svůj nejnovější zdroj ZM700-SV s výkonem 700 W. Lze k němu připojit více grafických karet najednou a je tak vhodnou volbou pro herní počítače.
ZM700-SV má fixní kabeláž a podle stránek společnosti Zalman podporuje buď nVidia SLI anebo také AMD CrossFireX.
ZM700-SV používá kvalitní japonské kondenzátory, duální měnič střídavého napětí na stejnosměrné a aktivní PFC. Dále pak podporuje všechny běžné standardy, jako ATX 12V v2.3, EPS 2.92 a ErP Lot6. Zdroj je chráněný proti podpětí, přepětí, přetížení anebo zkratu.
Zdroj ZM700-SV pro Zalman vyrábí společnost Enhance Electronics. Jeho cena je $120.
Zdroj: techpowerup
Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz
Další články v kategorii
- Vycházejí nové Game Ready ovladače pro The Medium i nové notebooky s GeForce RTX řady 30
- Genesis HOLM 510 RGB je zajímavý herní stůl s podsvícením
- Až 10 Gb/s s externími rámečky Evolveo Tiny G1 a G2
- Letošní iOS 15 nedostanou tři populární iPhony
- Corsair MP600 PRO Gen4 SSD slibuje vysoké přenosové rychlosti
Hlavně nezapomeňte dodat, že má nějakou úžasnou 80 Plus Silver specifikaci, která se u tohoto zdroje vztahuje na výkon od 140 W výš. I nabušená I7 s nejmodernější grafikou ale má ale idle příkon hluboko pod 100 W, takže je nakrásně možné, že účinnost tohoto zdroje bude poloviční.
Hlavně nezapomeňte dodat, že má nějakou úžasnou 80 Plus Silver specifikaci, která se u tohoto zdroje vztahuje na výkon od 140 W výš. I nabušená I7 s nejmodernější grafikou ale má ale idle příkon hluboko pod 100 W, takže je nakrásně možné, že účinnost tohoto zdroje bude poloviční.
Přečtěte si něco o zdrojích a ne všichni mají pouze jednu grafiku za 1500.-
1. proudové nárazy kdy celé PC jede na okamžik na max a dostatečná rezerva zdroje zaručuje zachování stability a nezkracování životnosti komponent.
2.taktování to jest samostatná kategorie.
3.Rezerva pro úsporu energie a menší vyzařování tepla což je nevyužitá energie co vyletí oknem .
4 Účinnost zdroje kdy 500W neznamená že vydá ze sebe 500W .
a k tomu tuningu - pro mě je spíše lepší skloubit spotřebu+ticho s max výkonem
a to prostě s levnými komponenty a laciným nevýkoným zdrojem nejde protože zdroj je základ .
ps: integrovanou grafiku doma má už málokdo protože jinak místo PC má notebook a jinak takové grafiky najdete spíše ve firmách kde to na office stačí.
Dále mě nepodezírejte z toho, že nechápu, jak zdroj funguje. Seriozní zdroj používá označení podle dlouhodobé schopnosti dodávat výkon. Tedy 700 W zdroj je schopen napájet počítač s tímto příkonem nonstop. Krátkodobě dokáže ještě daleko více. A samozřejmě to znamená, že jestliže má při 100% odběru účinnost 92%, že jeho příkon je 761 W.
Právě že největší problém takovýchto zdrojů je účinnost. Když si koupíte herní sestavu s nějakou i7 a nabušenou grafikou, zjistíte, že díky úsporným technologiím má počítač spotřebu v klidu jen něco přes 50 W. A na to není 700 W zdroj stavěný. Jeho účinnost je specifikována v rozmezí 20-100% maximálního výkonu. A při zatížení menším než 10 % bude méně účinný, než zdroj s polovičním výkonem.
Nikde nemluvím o nekvalitních levných zdrojích. Právě naopak, hrozně rád bych se tu dočetl o špičkových zdrojích s nižším výkonem. Když mám s i5 spotřebu v klidu 38 W a v maximální zátěži 110 W, tak tu prostě pro mě nic není. A to nemluvím o dalších počítačích, kde mám Celerony G530. To mi prostě vadí. PCTuning se nikde neprofiluje jako server pro pařany a proto ho čtu už od jeho vzniku, i když pařan nejsem. Nevadí mi testy grafických karet, vadí mi, že speciálně u zdrojů se zaměřuje úplně mimo realitu okolního světa.
-Označení 500W (v reálu při maximálním vytížení je to kolem 2-7% nahoru)to označení je to co bere ze zásuvky při 100% výkonu což lze dosáhnout krátkodobě jen u špičkových zdrojů ale realita je taková že zdroj má nějakou učinnost např 82% nebo 86% a to je strop při běžném zatížení takže pokud 82% potom spolehlivě pracuje při zatížení do 410W a co je pak nad limit je otázka stability a životnosti.To co Vy nazýváte příkonem je právě oněch deklarovaných 500W !!!
Pak je těžko někomu něco vysvětlovat když neví jak to funguje a takových je tu Vás víc.
Když se podíváte do specifikace zde zmíněného Zalman ZM700-SV, dozvíte se, že "Output load power" je na (+5V,+3,3V) větvi 120 W a na +12V větvi pak 648 W, celkem však maximálně 700 W.
Výrobce si je vědom výkonu svého zdroje no na trh uvádí jeho příkon nikoli výkon!
to by pak psal zdroj o 410W výkonu a ne 500W.
Trochu se už nad sebou zamyslete !Každému je jasné krom Vás že se jedná o cifru co udává maximální odběr ze zásuvky ale nikdy nevyrobí tuhle hodnotu(už se nebudu opakovat) .Takže speciálně pro Vás nemí že mít příkon 800W když jeho příkon je 700W
ty specifikace jasně říkají co by bylo při využití zdroje na 100%(příkon100%) ale protože to není perpetum mobile každý zdroj má nějakou učinnost = výkon zdroje ! (když už to musím napsat jak pro malé děcko) a to je právě těch 82 nebo 86% jak chcete.
Opravdu přestaňte tu spamovat a něco si o tom přečtěte.(už to začíná být úsměvné)
Zdroj co bere 761W když max odběr je 700W
všichni máme doma integrovanou grafiku
při učinosti 86% 700W zdroj bere 800W
700W zdroj není stavěný na odběr 50W
obviňujete PCtuning že je mimo realitu tohoto světa ohledně zdrojů.
Tak na tohle všechno se dá říct jen jedno.
Když nevíte jak zdroj funguje a máte takovou představu o příspěvku pak nechápu proč nás tady obšťastňujete svým mozkovým průjmem ! (omlouvám se autorovi článku a čtenářům za diskuzi s totálním ignorantem na poli zdrojů a mého hodnocení na jeho adresu.)
Tímto jsem s Vámi skončil.
(100% = 700W) max výkon zdroje kdy při učinnosti 90% zdroj dodá do větví 630W !!!(krátkodobě lze i víc podle možností)
a 70 w se přemění ve vyzářené teplo při zpracování energie !
ze zásuvky zdroj vezme potom(při 100% zatížení při 90% učinnosti) 700W +- nějaké procenta podle kvality součástek a možnosti zatížení a přetížení na určitou dobu a to je celá věda.