Týmu HKEPC OC Lab se podařilo pokořit 7,09 GHz s procesorem Ivy Bridge
autor: Aleš Kaňák , publikováno 21.8.2012

John Lam, Hi Cookie a Mad222 patří mezi ty nejlepší overclockery světa a celkem se dalo očekávat, že spojení svých vědomostí vytvoří dobrý výsledek.

Celá akce probíhala v prostorách HKEPC OC laboratoře, kde chtělo trio overclockerů prověřit základní desku Z77X-UP7 od firmy Gigabyte. Jejich testování mělo úspěchy a vytvořili pár pěkných výsledků v různých benchmarcích. Ve validaci maximální frekvence procesoru se jim ovšem povedlo vynikající první místo.

Týmu HKEPC OC Lab se podařilo pokořit 7,09 GHz s procesorem Ivy Bridge

Procesor Intel Core i7-3770K měl deaktivovaný Hyper Threading a běžel pouze s dvojicí jader. Postupným ochlazováním za pomoci kapalného dusíku se podařil zvalidovat takt 7090,95 MHz. Detaily okolo použitých DDR3 pamětí, grafické karty nebo SSD disku overclockeři tají, ale při hledání maximální frekvence procesoru nemají tyto komponenty velký vliv. Celou sestavu napájel 1200W zdroj High Current Pro od Antecu. Na výsledek můžete nahlédnout zde.

Týmu HKEPC OC Lab se podařilo pokořit 7,09 GHz s procesorem Ivy Bridge

Zdroj: HWBOTTagy: Gigabyte Z77X-UP7  Intel  Core i7-3770K  světový rekord  frekvence  procesor  základní deska  HKEPC OC Lab  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.