Gigabyte představil základní desky s dvěma porty Thunderbolt
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.7.2012

Jeden z nejznámějších výrobců komponent pro počítače, Gigabyte, se pochlubil svými prvními základními deskami, které jsou vybaveny dvěma porty s rozhraním Thunderbolt.

Ty jsou schopné spojit až dvanáct zařízení a 3 displeje najednou. A co se týče datové propustnosti, tak ve zprávě se uvádí přenos 1 TB dat v obou směrech za 5 minut.

Gigabyte dále zmiňuje, že úzce spolupracuje s ostatními výrobci, jako jsou Promise Technology, LaCie, BlackMagic, Western Digital, Seagate, Elgato, CalDigit a výrobce kabelů Sumitomo, aby se v brzké době objevilo na trhu dostatek produktů podporujících toto rychlé rozhraní.

Všechny základní desky – GIGABYTE Z77X-UP5 TH, Z77X-UP4 a Z77MX-D3H TH, využívají technologii Ultra Durable 5 (integrované obvody IR3550 PowIRstage od společnosti International Rectifier, technologie 2X Copper PCB či cívky s feritovým jádrem hodnocené až na 60 A), která získala ocenění „Best of Computex 2012“ od odborného webu Tom’s Hardware.

Gigabyte představil základní desky s dvěma porty Thunderbolt

Na jejich plošném spoji najdeme patici LGA 1155, tudíž jsou kompatibilní s procesory založenými na architektuře Intel Sandy Bridge a Ivy Bridge.

Zdroj: techPowerUp!Tagy: gigabyte  deska  GIGABYTE Z77X-UP5 TH  Z77X-UP4  Z77MX-D3H TH  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.