Asus představil grafickou kartu ROG Matrix HD 7970
autor: Aleš Kaňák , publikováno 24.6.2012

Matrix HD 7970 spadá do divize produktů Republic of Gamers (ROG) a stává se novou vlajkovou lodí s architekturou Tahiti XT.

Grafiky založené na architektuře Tahiti XT už jsou na trhu nějakou dobu. V posledních dnech se AMD snažilo o jejich reinkarnaci v podobě 1GHz edicí. Nicméně někteří výrobci už mají na trhu své vlastní přetaktované modely a tak se většího rozšíření těchto "vylepšených" karet nejspíše nedočkáme. Asus uvedením další karty z řady ROG Matrix určenou těm nejnáročnějším uživatelům této situaci také zrovna nepomáhá, ale to nás jako uživatele nemusí tolik trápit.

Asus představil grafickou kartu ROG Matrix HD 7970

Asus Matrix HD 7970 disponuje 20-fázovou napájecí kaskádou DIGI+ VRM, do které teče proud z dvojice 8-pin konektorů. Karta si tak může říci o více jak 300 W v extrémních případech. O chlazení se opět staré už osvědčené DirectCU II chlazení obsahující dvojici větráčků, které zabere trojici slotů. 

Asus představil grafickou kartu ROG Matrix HD 7970

Asus představil grafickou kartu ROG Matrix HD 7970

Nechybí ani řada speciálních vychytávek. Pokud máte ROG základní desku Rampage IV Extreme nebo Maximus V Extreme, tak můžete monitorovat teploty grafické karty případně nastavovat voltáž skrze BIOS desky, nástroj OC Key nebo v utilitě GPU Tweak. Stejně tak je možné přímo na PCB karty ovládat rychlost ventilátoru nebo připojit až šestici monitorů pro Eyefinity 6 bez nutnosti redukcí.

Asus představil grafickou kartu ROG Matrix HD 7970

Co vás zajímá asi nejvíce, doposud nebylo zveřejněno – frekvence a cena. Ve třetím kvartále tohoto roku by již karta měla být dostupná a jistě budeme vědět opět o něco více.

Zdroj: Asus ROGTagy: Asus  Matrix  HD 7970  Tahiti XT  AMD  ROG  grafická karta  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.