Vybrané desky od Asusu budou podporovat Thunderbolt jako přídavnou kartu
autor: Ondřej Košťál , publikováno 18.4.2012

Bude se jednat především o vyšší modely a seznam čítá 7 základních desek, se kterými bude nová přídavná karta s Thunderboltem kompatibilní.

Thunderbolt, vysokorychlostní rozhraní od Intelu, které mělo být původně optickým, se na trhu objevuje zatím jen v počítačích firmy Apple a produktech pro ně určených. Intel už několikrát uvedl, že plánuje toto rozhraní rozšířit i do běžných počítačů. Na CeBITu jsme mohli vidět některé desky od MSI, které měli integrovaný řídící čip pro rozhraní Thunderbolt a samotný konektor na zadním panelu.

Vybrané desky od Asusu budou podporovat Thunderbolt jako přídavnou kartu

Nové čipsety Z77 a H77 již Thunderbolt plně podporují a Asus se rozhodl některé základní desky vybavit možností pro přidání tohoto rozhraní. Na základní desce je tak konektor, který se spojí s přídavnou kartou. Přes tento konektor jde obraz z DisplayPortu. Přídavná karta bude mít rozhrnaí PCI-Express 2.0 ×4 a dvoukanálový řadič Thunderboltu. Základní desky, které budou mít možnost připojení této přídavné karty, jsou Maximus V Gene, P8Z77-V Deluxe, P8Z77-V Pro, P8Z77-V, Sabertooth Z77, P8H77-V a P8H77-M Pro. Karta s Thunderboltem bude dostupná od 27. dubna.

Zdroj: VR-zoneTagy: Asus  základní deska  motherboard  Intel  Thunderbolt  Z77  H77  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.